Na czym polega manicure hybrydowy


Manicure hybrydowy szybko zyskał niesamowitą popularność, deklasując manicure żelowy, nie wspominając o tradycyjnym malowaniu paznokci. Wiele pań potwierdza, że nie wyobraża już sobie życia bez tej techniki zdobienia paznokci! Dlaczego hybryda zawładnęła rynkiem usług kosmetycznych i na czym polega? Jakie są jej mocne strony i wady? Czy warto skusić się na manicure hybrydowy?

 

Czym jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to nowoczesna technika stylizacji paznokci. Wykorzystuje się w niej preparaty utwardzane przy pomocy promieni emitowanych z lamp UV. Istotą manicure hybrydowego jest łączenie zalet tradycyjnego lakieru z mocnymi stronami technik żelowych i akrylowych.

Manicure hybrydowy zaczyna się od manicure klasycznego, czyli usunięcia skórek, wypolerowania płytki paznokcia i nadania mu kształtu. Tak przygotowany paznokieć jest gotowy do zdobienia. Bezpośrednio na płytkę nakłada się bazę, która zapewnia trwałe łączenie lakieru, a jednocześnie zabezpiecza paznokieć. Następnie nakłada się kolor (do tego czasem dodatkowe zdobienia, w zależności od życzenia klientki), a na koniec top coat, czyli preparat pokrywający powierzchnię, który zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi i odpryskiwaniem, a także nadaje piękny połysk. Każda z warstw jest osobno utrwalana promieniami UV, które utwardzają preparaty. Wszystko to trwa około godziny. Obecnie ceny manicure hybrydowego są dość przystępne. Np. w salonie www.maestriaklinikaurody.pl jest to 60 zł. Efekt utrzymuje się około 2 tygodni. Po  tym czasie powłoki tracą walory estetyczne  i widoczny jest odrost paznokcia.

Zalety i wady hybrydy

Do niewątpliwych zalet hybrydy należą przede wszystkim trwałość oraz piękny efekt, znacznie bardziej naturalny niż w przypadku paznokci żelowych czy akrylowych. Można je wykonywać bezpośrednio na płytce paznokcia, a wzory i dodatkowe efekty są nieograniczone niczym poza umiejętnościami osoby wykonującej zdobienie.

To, co jest zaletą, może być też wadą – manicure hybrydowy jest trudny do usunięcia w domowych warunkach. Trzeba go usuwać w salonie kosmetycznym. Brutalną metodą jest w ostateczności spiłowanie powłok, jednak płytki paznokcia są potem w opłakanym stanie. Sam w sobie manicure hybrydowy może przyczyniać się do osłabiania i rozdwajania paznokci, dlatego warto raz na jakiś czas regenerować je i dawać odpocząć od zabiegów.

śr. ocena 6.7 / głosów 3