Zasada działania Krioaplikatora Hemorosan


Choroba hemoroidalna, czyli inaczej żylaki odbytu albo guzki krwawnicze, to problem wstydliwy i powszechny. Zaskakująco dużo pacjentów boryka się ze stanem zapalnym hemoroidów, który utrudnia wypróżnianie, sprawia ból przy siedzeniu i może być powodem rozwoju innych chorób. Jednym ze sposobów walki z hemoroidami jest krioterapia. Można ją stosować w domu dzięki Krioaplikatorowi – specjalistycznemu wyrobowi […]

Choroba hemoroidalna, czyli inaczej żylaki odbytu albo guzki krwawnicze, to problem wstydliwy i powszechny. Zaskakująco dużo pacjentów boryka się ze stanem zapalnym hemoroidów, który utrudnia wypróżnianie, sprawia ból przy siedzeniu i może być powodem rozwoju innych chorób. Jednym ze sposobów walki z hemoroidami jest krioterapia. Można ją stosować w domu dzięki Krioaplikatorowi – specjalistycznemu wyrobowi medycznemu.

Krioterapia – niezastąpiona metoda leczenia hemoroidów

Krioterapia to inaczej leczenie zimnem. Oddziaływanie niskimi temperaturami na ciało wpływa na nie w określony sposób. Metoda ta jest powszechnie wykorzystywana w leczeniu schorzeń hemoroidalnych. O to, co się dzieje, gdy przyłożymy zimno do chorobowo zmienionych hemoroidów, zapytaliśmy specjalistę z firmy Hemorosan, która produkuje jedyne na rynku innowacyjne urządzenie do domowej krioterapii i aplikowania mediów leczniczych:

Zimno przynosi natychmiastową ulgę w bólu różnego pochodzenia. Dzieje się tak, ponieważ niska temperatura blokuje szlaki przewodzenia bólu do mózgu. To samo dzieje się z uczuciem pieczenia. Wiemy o tym doskonale również z codziennej praktyki. Nie bez powodu okładamy lodem bolące miejsca. Kolejny dobroczynny wpływ zimna na ciało w chorobie hemoroidalnej to niwelowanie obrzęku oraz krwawienia przez obkurczanie naczyń krwionośnych, których powiększanie się jest główną przyczyną dyskomfortu. Można więc śmiało powiedzieć, że krioterapia może skutecznie pomagać w procesie leczenia hemoroidów – tak doraźnie, jak i długofalowo.

Do niedawna stosowanie krioterapii w leczeniu hemoroidów było trudne, a w warunkach domowych praktycznie niemożliwe z uwagi na budowę i sposób działania ludzkiego organizmu. Sama metoda wykorzystywania miejscowej krioterapii jest od kilkudziesięciu lat sprawdzoną formą działania w stanach zapalnych hemoroidów. Jednakże dopiero stworzenie tzw. krioaplikatora okazało się przełomem z prostego powodu. Twórcy wyrobu, dzięki jego unikatowej konstrukcji połączyli dwie niezależne dotąd funkcje: działania miejscowej krioterapii oraz możliwości aplikacji leczniczych mediów (maści, kremów i żeli). To dopiero dało ludziom na całym świecie możliwości podjęcia przeprowadzenia w domowych warunkach terapii z wykorzystaniem krioterapii oraz jednoczesnego wykorzystywania leczniczych maści.

Czym jest i jak działa krioapikator?

Krioaplikator Hemorosan to wyrób medyczny do samodzielnego przeprowadzania krioterapii w obszarze odbytu. Składa się ze specjalnie wyprofilowanego trzonu (będącego aplikatorem maści) i uchwytu. Trzon jest wprowadzany do odbytu na znaczną głębokość, która zapewnia leczenie nawet trudno dostępnych hemoroidów.

We wnętrzu krioaplikatora kryje się substancja, która szybko się schładza, natomiast wolno oddaje temperaturę. Dzięki temu Krioaplikator pozostaje zimny, co wydłuża czas działania i wzmacnia efekt terapeutyczny. Nanoszone na jego trzon maści tężeją, po czym uwalniają się w trakcie doodbytniczej aplikacji. Zabieg dobiega końca, gdy Krioaplikator osiąga temperaturę ciała.

śr. ocena 5 / głosów 1