Walka z łupieżem – rodzaje dostępnych w aptece środków


Wiele osób  boryka się z krępującym problemem łupieżu. Osypujące się z głowy białe płatki suchego naskórka to coś, co zabija wygląd nawet najlepszej fryzury, a nas pozbawia pewności siebie i nie pozwala zapomnieć o tym, jak wyglądają nasza głowa i ramiona. Czy skuteczna walka z łupieżem jest możliwa? Sprawdźmy, jakie preparaty przeciwłupieżowe oferują apteki.

Czym jest łupież?

Skóra głowy różni się znacznie od tej na pozostałych częściach ciała. Jest wrażliwa i bogata w gruczoły łojowe towarzyszące mieszkom włosowym. Stan skóry głowy zależy w dużej mierze od intensywności pracy tych gruczołów.

Łupież jest schorzeniem polegającym na tym, że skóra głowy złuszcza się nadmiernie. Złuszczony naskórek tworzy drobne płatki. Towarzyszy temu łojotok w różnym nasileniu. Łupież może dotknąć każdego bez względu na wiek, choć częściej pojawia się u osób po 20. roku życia. Choroba ta jest problemem nie tylko estetycznym. Nieleczony łupież może prowadzić do łojotokowego wyłysienia w młodym wieku, nawet między 20. a 30. rokiem życia. Aby oszczędzić sobie nieprzyjemności teraz i w perspektywie kilku lat, warto podjąć skuteczne leczenie.

Preparaty przeciwłupieżowe dostępne w aptekach

Szampony reklamowane jako przeciwłupieżowe, które nie są preparatami leczniczymi, rzadko usuwają łupież na długo. Potrafią poprawić wygląd na krótko, jednak nie leczą samej choroby, która wraca po zmianie szamponu. Dlatego lepiej od razu kierować się do apteki. Sprawdźmy, co oferuje www.aptekamirowska.pl – aby z niej skorzystać, nie trzeba wychodzić z domu.

Jednym z preparatów, które są skuteczne w walce z łupieżem, ale też łojotokowym zapaleniem skóry i łupieżem pstrym, jest szampon przeciwłupieżowy Capitis Duo. Środek ten stosuje się niemal tak samo, jak zwykły szampon. Jedyna różnica jest taka, że spieniony preparat należy trzymać na skórze głowy przez 5 minut.

Specjalnie dla panów, których skóra jest inna niż kobieca, stworzono szampon przeciwłupieżowy dla mężczyzn DX2. Panie natomiast docenią szampon przeciwłupieżowy Biokap Belleza – pozbawiony silikonów, PEG, parabenów i SLS, zawierający natomiast naturalne wyciągi roślinne.

Preparaty przeciwłupieżowe najczęściej mają postać szamponu. Jeżeli jednak przyczyną łupieżu jest grzybica, warto wprowadzić do leczenia preparaty przeciwgrzybicze. To, jakie jest źródło nadmiernego złuszczania naskórka, ocenia dermatolog.

śr. ocena 5 / głosów 3