Rodzaje łóżek rehabilitacyjnych


Zdrowie jest bez wątpienia najcenniejszym skarbem, jaki posiadamy – jego brak nie pozwala nam w pełni cieszyć się życiem, doświadczać wszystkich jego wspaniałości. Lecz nawet w chorobie nie powinniśmy zupełnie się poddawać, rezygnować z nadziei, kompletnie się załamywać. Jeśli zaś coś złego dotknie osobę z naszego bliskiego otoczenia, do nas należeć będzie obowiązek podtrzymywania go na duchu oraz zapewnienia mu odpowiedniej opieki.

łóżka rehabilitacyjne

Gdy zajdzie więc taka potrzeba jedną z rzeczy, o jakie będziemy musieli zadbać okaże się praktyczne i wygodne łóżko rehabilitacyjne, powszechnie – ze względu na swe właściwości – wykorzystywane w szpitalach, sanatoriach, domach opieki, a także w mieszkaniach prywatnych. Niżej, w artykule jaki przygotowaliśmy podczas współpracy z siecią sklepów Medicus, postaramy się opowiedzieć nieco więcej o tego rodzaju sprzęcie, szczególną uwagę przywiązując do podziału na dwie podstawowe kategorie.

Łóżka rehabilitacyjne – wprowadzenie

Łóżka rehabilitacyjne zaliczane są do specjalistycznych akcesoriów medycznych, mających przede wszystkim zapewnić pacjentowi wyjątkowy komfort oraz bezpieczeństwo. Rozwiązanie to sprawdzi się znakomicie w przypadku osób leżących tymczasowe bądź stale, tym bardziej, że wyposażone jest w sprawny mechanizm wymuszający zmianę pozycji. Oprócz tego takie urządzenie – wykorzystujące nawet całkiem zaawansowaną technologię – to wielka pomoc dla personelu, czy też szerzej, wszystkich opiekunów, których praca jest dzięki temu po prostu bardziej efektywna.

Czy są łózka mechaniczne?

Ogólnie rzecz biorąc można przyjąć, że większość łóżek rehabilitacyjnych składać się będzie z ramy wraz ze stelażem, bocznych barier i wysięgników, a także, znacznie ułatwiających transportowanie całej konstrukcji, kółek. Idąc dalej, opisywany przez nas sprzęt dzieli się zasadniczo na dwie kategorie: mechaniczne oraz elektryczne. Pierwszy typ umożliwia oczywiście dość znaczną regulację ułożenia względem siebie poszczególnych elementów, choć odbywa się to przy użyciu sporego nakładu siły. Każdorazowa zmiana wysokości, czy też kąta nachylenia wymagać będzie obecności opiekunka, zaś sama korekta pozycji nie będzie dla pacjenta zbyt wygodna, wymagając jego mniejszego lub większego udziału.

Podstawowe zalety łóżek elektrycznych

Z drugiej natomiast strony, elektryczna regulacja w najlepszych dostępnych modelach okazuje się być wyjątkowo płynna, co nie wymaga tak naprawdę żadnej współpracy ze strony chorego. Rehabilitacyjne łóżko elektryczne jest sprzętem, który obsługuje się przy wykorzystaniu przycisków, a nawet dedykowanego, intuicyjnego pilota, który rzecz jasna znacznie wszystko ułatwia. Sprawdza się to doskonale w przypadku unieruchomionych osób, jakie bardzo trudno przy użyciu samych tylko rąk, czy nawet mechanicznego sterowania odpowiednio ułożyć.

Sposób na efektywniejszą pielęgnację chorego

To właśnie za sprawą niezwykle szerokiego zakresu możliwości, wyniki rehabilitacji ulegają zauważalnej poprawie. Nie może to zbytnio dziwić – bowiem nowoczesne łóżka sprzyjają efektywnej pracy pielęgniarzy, fizjoterapeutów, czy innych medyków, mogących teraz o wiele łatwiej wykonywać wszelkiego rodzaju masaże i ćwiczenia, jak również przeprowadzać jakże ważną codzienną pielęgnację. Solidność obecnych na rynku konstrukcji gwarantuje wręcz, że aktywna eksploatacja jest jak najbardziej możliwa, powrót do zdrowia zaś – znacznie bliższy niż kiedykolwiek wcześniej.

Szeroki wybór akcesoriów

Co ważne, do sprzętu będącego tematem naszego tekstu można bez problemu dobrać przydatne dodatki, jeszcze bardziej zwiększające atrakcyjność całego rozwiązania. Mowa tu między innymi o specjalnych jeżdżących stolikach, czy też – wspomagających treningi pionizacyjne – znajdujących się w zestawie z pomocnymi zawieszkami oraz linkami uchwytach.

śr. ocena 0 / głosów 0