Profilaktyka zdrowia produktami naturalnymi


Przemyślana i zrównoważona profilaktyka zdrowia może zapobiec licznym dolegliwościom. Często jednak zapominamy o utrzymaniu naszego organizmu w odpowiedniej harmonii, która pozwala cieszyć się dobrym samopoczuciem. Naturalne produkty mogą dostarczyć nam wielu niezbędnych składników odżywczych i witamin, które są niezwykle pomocne przy dbaniu o nasze ciało i umysł. Na jakie artykuły warto zwrócić szczególną uwagę?

Profilaktyka zdrowia produktami naturalnymi

Na co zwracać uwagę podczas wyboru produktów naturalnych? 

Obecnie często skupiamy się wyłącznie na naszym ciele i na tym, aby utrzymać je w odpowiedniej formie. Zapominamy jednak, że oddziaływać powinniśmy na  znacznie większą skalę. Coraz częściej czytamy o zachowaniu równowagi między ciałem, duchem i umysłem. Według niektórych jest ona niezwykle ważna i trudno bez niej osiągnąć pożądane samopoczucie. Takie podejście jest charakterystyczne zwłaszcza dla medycyny holistycznej, która działa w oparciu o te elementy, a także czerpie z badań medycyny konwencjonalnej.

Wiele osób zwraca się ku naturalnym preparatom i metodom wspomagającym prawidłowe funkcjonowanie. Warto dobierać je odpowiednio do naszych potrzeb i w sposób zrównoważony. Pamiętajmy także, aby zapoznać się ze składem na opakowaniu. Powinniśmy upewnić się, że wybrany przez nas artykuł rzeczywiście zawiera składniki naturalne oraz pochodzące ze sprawdzonych lub ekologicznych zbiorów. Możemy znaleźć je np. w produktach firmy Energy.

Wykorzystywane współcześnie produkty i metody naturalne 

Do popularnych i docenianych preparatów naturalnych należą olejki eteryczne służące do aromaterapii. Bywa ona wykorzystywana jako pomoc przy leczeniu wielu dolegliwości. Zaliczają się do nich np. bóle napięciowe, menstruacyjne, problemy z zaparciami, stres, rozdrażnienie oraz wiele innych. Olejki powinniśmy wówczas dobrać odpowiednio do naszych potrzeb. Możemy je również stosować przy relaksacji lub intencjonalnie. 

Innymi naturalnymi metodami profilaktyki zdrowia są preparaty ziołowe. Fitoterapia czyli tzw. ziołolecznictwo nie jest nową praktyką, posiada wieloletnią historię. Jest wykorzystywane nieraz jako wsparcie medycyny konwencjonalnej w leczeniu licznych schorzeń, jak np. zapalenie gardła, zaparcia, osłabienie odporności lub w celu wspomagania pracy poszczególnych części organizmu. 

Ziołolecznictwo jest stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej. To właśnie tam używa się pojęcia harmonii czy dysharmonii, zamiast choroby. Także stamtąd wywodzi się teoria pięciu żywiołów, którymi są: Drzewo, Ogień, Ziemia, Metal, Woda –podporządkowane są im określone organy oraz cykle, które możemy odnaleźć w sobie oraz otoczeniu.

śr. ocena 5 / głosów 10