Pierwszy tatuaż. Jak się do niego przygotować?


Wykonanie pierwszego tatuażu to ważne wydarzenie, do którego bardzo często podchodzi się emocjonalnie. Ekscytacji towarzyszą również obawy dotyczące m.in. tego, czy dokonany wybór jest na pewno słuszny. Tatuaż oznacza ingerencję w powierzchnię skóry, więc konieczne jest także odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. Warto zastosować się do kilku bardzo prostych zasad, dzięki którym wizyta w studio tatuażu będzie udana.

Zadbaj o swój komfort psychiczny

Przede wszystkim warto zastanowić się dokładnie nad swoim pomysłem. Decyzja o wykonaniu pierwszego tatuażu nie powinna być podejmowana pod wpływem impulsu. Należy rozważyć tę decyzję, pamiętając, że tatuaż będzie pamiątką na skórze już do końca życia. Warto więc kilkakrotnie przemyśleć swój pomysł, dać sobie trochę czasu, a jeżeli za każdym razem odpowiedź na pytanie dotyczące wykonania tatuażu będzie pozytywna, nic nie będzie stało na przeszkodzie do jego zrobienia. Drugi ważny krok to odpowiednie zrelaksowanie się. Sen i relaks przed wizytą w salonie tatuażu to podstawa. Na kilka dni przed planowaną wizytą w studio koniecznie jest rozluźnienie, dzięki temu dużo lepiej można znieść trudy związane z tatuowaniem – np. ból we wrażliwych miejscach takich jak żebra czy stopy. Przed zabiegiem warto także zjeść dobre śniadanie lub obiad. Posiłek powinien obfitować w witaminy, minerały oraz węglowodany. Pomoże on znieść stres związany z tatuowaniem i zapewni siłę na czas sesji.

Przygotowanie ciała do wykonania tatuażu

Oprócz pozytywnego nastawienia warto także zadbać o odpowiednie przygotowanie ciała na tatuaż. Mowa tutaj zarówno o przygotowaniu wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Jak podkreśla pracownik Studia Tatuażu Artystycznego Monaché Ink:

Przed wizytą w studio tatuażu konieczne jest zrezygnowanie z używek. Na kilka dni przed wizytą nie jest wskazane picie alkoholu i stosowanie lekarstw, które mogłyby wpływać na rozrzedzenie krwi. Warto ograniczyć także spożywanie kawy, jak i innych napojów z kofeiną – dodaje.

Ostatni krok, o którym koniecznie trzeba pamiętać, to zadbanie o skórę. W miejscu tatuowania powinna być odpowiednio nawilżona i zmiękczona. Pomocny będzie balsam do ciała, który warto kilka dni przed sesją u tatuatora wmasowywać w wybrane miejsce – dwa, a nawet trzy razy dziennie. Warto pamiętać, że jeżeli planujesz tatuaż na owłosionym fragmencie skóry, będzie konieczne jego ogolenie.

Mały tatuaż to dobry początek

Odpowiedni rozmiar tatuażu jest jedną z najważniejszych kwestii. Każdy ma na ten temat indywidualnie zdanie – szczególnie osoby, które mają już przynajmniej jeden malunek na ciele. Wykonując pierwszy tatuaż, warto jednak zdecydować się na niewielki wzór zamiast takiego zajmującego połowę ciała. W trakcie wykonywania może okazać się, że Twoja wrażliwość na ból jest zbyt wysoka, przez co niemożliwa będzie odpowiednia realizacja projektu. Wybór mniejszego tatuażu pozwoli oswoić się z nową sytuacją. W przyszłości zawsze można go zmodyfikować lub dodać nowe elementy.

śr. ocena 5 / głosów 5