Nie tylko zapobiegają ciąży – poznaj zalety używania prezerwatyw


Prezerwatywy to jedna z najpopularniejszych i najbardziej znanych metod antykoncepcji. Ma wiele zalet, nic więc dziwnego, że tak chętnie po nią sięgamy. Jednak prezerwatywy nie zapobiegają jedynie ciąży, ale pełnią też kilka innych funkcji. Jakich?

Ochrona przed chorobami

Nie jest tajemnicą, że prezerwatywy potrafią skutecznie ochronić nas przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, takimi jak np. HIV czy wirusowe zapalenie wątroby typu B. Tworząc mechaniczną barierę, prawidłowo użyta prezerwatywa uniemożliwia zarażenie. I właśnie w celu ochrony przed chorobami (zwłaszcza w przypadku braku stałego partnera) prezerwatywy mogą być stosowane jako uzupełnienie innych metod antykoncepcji przepisanych przez lekarza, np. Ginekolog – położnik Anna Kluz-Kowal.

Prezerwatywy nie wywołują też skutków ubocznych i nie wpływają na proces karmienia piersią (i jakość mleka) u matek karmiących.

Przedłużenie czasu stosunku

Nawet najcieńsze prezerwatywy, jakie są obecnie dostępne na rynku, zmniejszają nieco doznania, co niektórzy uznają za wadę. Jednak spójrzmy na to z innej strony. Bardzo często jest tak, że partnerka potrzebuje więcej czasu, aby osiągnąć satysfakcję niż jej partner. Stosując prezerwatywę, mężczyzna przedłuża nieco czas stosunku i „odwleka” moment wytrysku potęgując tym samym doznania końcowe.

Zaangażowanie mężczyzny

Dobór odpowiedniej metody antykoncepcji zwykle spoczywa na kobiecie i jej lekarzu. Przyjęło się, że za zakup prezerwatyw odpowiedzialny jest partner. Stosowanie prezerwatyw jest więc doskonałą okazją do zaangażowania mężczyzny w tę część życia seksualnego. Ponadto, prezerwatywa może urozmaicić życie łóżkowe ze względu na różnorodność dostępnych na rynku „gumek” – z wypustkami, smakowych, supercienkich czy nawilżanych.

śr. ocena 5 / głosów 2