Które masażery nadają się do masażu głębokiego?


Każdego dnia stykamy się z wieloma wyznawaniami, które mają wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Stres, natłok zajęć i duży bagaż emocji sprawiają, że ciało potrzebuje troski i regeneracji. Jednym ze sposobów na odzyskanie równowagi jest wykorzystanie możliwości, jakie daje masażer. Jednak nie wszystkie produkty dostępne na rynku działają tak samo i wykazują jednakową skuteczność. Co więcej, w pozbyciu się stresu główną rolę odgrywa specjalistyczny, głęboki masaż, który dociera do źródła problemu. Jaki sprzęt pozwala nam na uzyskanie maksymalnego relaksu i szybkich rezultatów? I na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Masażer

Masaż głęboki – czym jest?

Masaż głęboki, czyli masaż tkanek głębokich, jest bezpieczną, nieinwazyjną terapią manualną, która sprawia, że nasze ciało staje się rozluźnione i pozbawione napięć. Dzięki systematycznej kuracji możliwe jest przywrócenie większej sprawności, płynnych ruchów i lepszego samopoczucia. Masaż głęboki to przyjemny zabieg, który jest wykonywany manualnie przez masażystę lub który odbywa się przy pomocy specjalnych urządzeń nazywanych masażerami. Jest polecany szczególnie w przypadku wad postawy, bólów mięśni, rwy kulszowej, stłuczeń, skręceń, zwichnięć, a także w przypadku bólów głowy, migren, czy zawrotów głowy pochodzących od kręgosłupa.

Masażer – dostępne rozwiązania

Wybór masażera, który spełni nasze oczekiwania nie jest łatwym zadaniem. Na rynku znajdziemy propozycje, które różnią się kształtem, wielkością, warstwą wizualną, a także przeznaczeniem i trybem pracy. Możemy wyróżnić kilka głównych typów, w tym masażer ręczny, masażer elektryczny, masażer punktowy, masażer z podczerwienią, pistolet do masażu, maty masujące, masażer próżniowy, a nawet masażer ultradźwiękowy. Jednak warto podkreślić, że jak już wspomnieliśmy masaż głęboki jest szczególnym rodzajem terapii, który ma docierać do przyczyny problemu, a więc – leczyć i usuwać dolegliwości – tłumaczy pracownik firmy Pneumatron, oferującej urządzenia masujące.

Nic więc dziwnego, że stosowane w czasie jego przeprowadzania urządzenia należą do grupy specjalistycznych produktów, które wykazują wysoką jakość. Gdzie znajdziemy tego typu rozwiązania?

Jaki masażer wybrać?

Jeśli zmagasz się z licznymi dolegliwościami i chcesz podnieć jakość swojego życia, masaż głęboki może być dla Ciebie ogromną pomocą. Wiele osób przekonało się, że doskonałą podstawą takiej terapii są wielofunkcyjne i profesjonalne propozycje naszej firmy.

Pierwsza z nich to efektywny masażer terapeutyczny Pneumatron® 200, który może być wykorzystywany na wielu obszarach ludzkiego ciała. Produkt ten jest stosowany do przeprowadzania masażu głębokiego, masażu tkanki łącznej, drenażu limfatycznego i stawiania baniek. Jak działa? Dzięki swojej konstrukcji wytwarza podciśnienie, które można regulować w zakresie od -0,1 do -0,8 bar o częstotliwości 3 Hz. Zmiana ciśnienia atmosferycznego oraz podciśnienia pozwala wytworzyć pulsacyjne ruchy masujące, które są przekazywane na wybraną partię ciała. Rytmiczne podnoszenie i zwalnianie powoduje rozszerzanie się i kurczenie danej powierzchni, a co za tym idzie wywołuje intensywne działanie lecznicze.

Warto pamiętać, że:

  • wartość podciśnienia można ustawiać oddzielnie i w sposób ciągły,
  • w przypadku zdrowej tkanki i przy właściwym ustawieniu urządzenia nie występują nieprzyjemne odczucia bólowe ani mikrourazy,
  • w przypadku osób wrażliwych na ból możliwe jest zmniejszenie wytwarzanego podciśnienia,
  • urządzenie doskonale zastępuje klasyczny masaż.

Pneumatron® 200 jest stosowany przez: gabinety medyczne, gabinety medycyny estetycznej, gabinety fizjoterapeutyczne, szpitale, punkty zajmujące się terapią bólu opartą o medycynę naturalną bez skutków ubocznych, olimpijskie ośrodki treningowe, a także przez osoby prywatne w zaciszu własnego domu.

Drugie rozwiązanie to masażer pulsacyjny Pneumatron® Therm, który łączy w sobie możliwości masażu z terapią termiczną, dzięki czemu pozwala osiągnąć poprawę krążenia i rozluźnienie mięśni. Zestaw składa się z uchwytu izolującego, kasety ogrzewającej i metalowej bańki termicznej. Rozwiązanie jest stosowane w leczenie bólu, rehabilitacji, szeroko pojmowanej branży wellness oraz w kosmetyce.

śr. ocena 0 / głosów 0