Korony pełnoceramiczne – jedne z najbardziej estetycznych wypełnień dostępnych na rynku          


Uszkodzony ząb bez wątpienia stanowi źródło dyskomfortu i może powodować rozprzestrzenianie się próchnicy do innych zakątków jamy ustnej. Niestety w niektórych przypadkach nie ma również możliwości uratowania zęba, a co za tym idzie, jego utrata wiąże się z poważnymi problemami i nieestetycznym wyglądem. Skutecznym rozwiązaniem na braki w uzębieniu są uzupełnienia protetyczne, które w zależności od wybranego rodzaju, gwarantują uzyskanie naturalnych efektów!

Korona pełnoceramiczna

Korony pełnoceramiczne – co to jest?

Korony pełnoceramiczne to rodzaj koron protetycznych, które w odróżnieniu od innych wypełnień, nie posiadają metalowej podbudowy. Do ich wykonania stosowana jest ceramika, co powoduje, że korony przepuszczają i odbijają światło, tak samo, jak dzieje się to w przypadku naturalnych zębów, przez których grubość, światło przechodzi bez problemu.

Korony pełnoceramiczne służą odbudowie zębów, którym gwarantują nie tylko ochronę, ale również podnoszą walory wizualne jamy ustnej. Z racji tego, że do ich produkcji używane są komputery niemal na każdym kroku projektowania i wytwarzania, korony pełnoceramiczne obecnie stanowią najlepsze rozwiązanie przeznaczone do odbudowy uzębienia. – mówi specjalista z Eurodent Centrum Dentystyki w Krakowie.

Zalety koron pełnoceramicznych

Korony pełnoceramiczne przede wszystkim bardzo dobrze naśladują i odwzorowują naturalne szkliwo zębów. Zastosowanie ceramiki dodatkowo sprawia, że prezentują się one niezwykle estetycznie, dlatego też często stosowane są do wypełnienia zębów przednich, jednocześnie gwarantując piękny i zdrowy uśmiech, niezależny od procesów starzenia się zachodzących w jamie ustnej. Korony pełnoceramiczne to także rozwiązanie, które nie powoduje dyskomfortu podczas mówienia ani żucia pokarmów, a co za tym idzie, zapewnia naturalne funkcje zęba.

Warto wspomnieć o tym, że korony pełnoceramiczne wymagają zastosowania cerconu, czyli materiału, który na swojej powierzchni zbiera o wiele mniej bakterii niż inne materiały przeznaczone do wykonywania koron. Z tego powodu korony pełnoceramiczne chronią jamę ustną przed bakteriami oraz osadami, w wyniku czego na ich powierzchni nie dochodzi do żadnych przebarwień. Na ich popularność wpływa także uniwersalność, mianowicie bez problemu mogą posłużyć jako wypełnienie dla osób z alergiami, z kolei, jeśli będą profesjonalnie wykonane, mogą posłużyć tak długo, jak naturalny ząb.

Jakie są wskazania do założenia korony protetycznej?

Uzupełnienia protetyczne będą niezbędne między innymi w sytuacjach takich jak:

  • Próchnica i inne choroby przyzębia,
  • Rekonstrukcja zgryzu,
  • Leczenie kanałowe,
  • Złamanie zęba,
  • Ubytki spowodowane urazem,
  • Korekty estetyki zębów.

W celu kwalifikacji do założenia korony protetycznej niezbędna jest wizyta w gabinecie dentystycznym i przeanalizowanie problemu przez specjalistę wraz z wykluczeniem możliwych przeciwskazań. Konieczne jest także przeprowadzenie wywiadu medycznego oraz ocena stanu uzębienia, na podstawie której stomatolog dopasuje kształt oraz kolorystkę korony pełnoceramicznej do indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta.

śr. ocena 0 / głosów 0