Jak wybrać stomatologa?


Ból zęba to poważny problem. Wiele osób obawia się wizyty u dentysty, więc często zamiast zapisać się do lekarza, sięga po tabletki przeciwbólowe. Zanim jednak wybierzemy się do stomatologa, musimy wybrać godnego zaufania specjalistę. Rozważając kwestię wyboru dobrego dentysty, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Można poradzić się przyjaciół albo poznać opinie w internecie. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę, aby być zadowolonym z usług i mieć zdrowe zęby.

ranking stomatologow

Przyjazny dentysta

Każda wizyta u stomatologa nie należy do przyjemności, dlatego też ważna jest osobowość lekarza. Stomatolog musi być przyjaźnie nastawiony do pacjentów, powinien troszczyć się o ich samopoczucie i tworzyć taką atmosferę, aby nawet najbardziej wystraszony pacjent zapomniał o bólu i strachu. Kultura osobista lekarza to podstawa dobrego gabinetu, jednak pacjent także powinien pamiętać o pozytywnym nastawieniu. Atmosfera wizyty zależy nie tylko od lekarza, ale także pacjenta. Dobry dentysta powinien każdą wizytę rozpocząć od krótkiej rozmowy. Jeśli już na pierwszym spotkaniu lekarz nie zdobędzie naszego zaufania, powinniśmy poszukać innego gabinetu.

Dentysta fachowiec

Wato wybrać stomatologa z wieloletnim doświadczeniem i odpowiednią specjalizacją. Taki stomatolog ma na pewno szeroki wachlarz usług. Nie oznacza to jednak, że młody lekarz to gorszy wybór – dentysta, który niedawno skończył studia, na pewno na bieżąco śledzi wszystkie medyczne nowinki. Warto zapytać o ukończone kursy i zdobyte certyfikaty. Pamiętajmy, że umiejętności lekarza są najważniejsze, aby leczenie było skuteczne.

Dobrze wyposażony gabinet

Gabinet powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt, poza tym muszą panować w nim czystość i sterylność. Pacjent, siadając na fotel, musi mieć pewność, że wszystkie sprzęty są zdezynfekowane. W poczekalni powinien panować porządek, a recepcjonistka, która ma z pacjentem pierwszy kontakt, powinna stworzyć miłą i przyjazną atmosferę.

Cena za leczenie

Warto zapłacić więcej za usługi stomatologiczne pod warunkiem, że leczenie będzie dobrze wykonane.  Często wysoka cena usług świadczy o ich jakości, a także o tym, że stomatolog pracuje na nowoczesnym sprzęcie i używa najlepszej jakości materiałów. Warto wcześniej porównać ceny, by nie przepłacić.

Opinie innych pacjentów

Wciąż nie wiesz, który dentysta oferuje najlepsze usługi? Dobrym pomysłem jest skorzystanie z opinii zamieszczanych w internecie, np. Rankingu gabinetów stomatologicznych aleRanking. Znajdziemy tam zestawienie gabinetów porównanych na podstawie różnych czynników, m.in. ocen pacjentów, doświadczenia lekarzy, zakresu usług itd. Poza tym mamy możliwość wyboru stomatologa z naszego powiatu, województwa lub miasta.

śr. ocena 5 / głosów 6