Do czego służą silikonowe separatory palców?


Stopy są może na pierwszy rzut oka nie najważniejszą z części naszego ciała, jednak w rzeczywistości ich rola jest bardzo istotna. Niestety zauważa się to przede wszystkim wtedy, gdy zaczynają się problemy, np. odciski, halluksy lub nachodzenie palców na siebie. Ta ostatnia dolegliwość nie jest niczym przyjemnym. Separatory palców to niedrogi i skuteczny sposób na przywrócenie ich naturalnego położenia, a tym samym – pozbycie się dyskomfortu.

silikonowy separator palców

Problemy z palcami stóp – bolesny problem

Palce stóp (w przeciwieństwie do tych u rąk) nieczęsto „przebywają na wolności”. Zazwyczaj stopy są „skrępowane” przez kapcie czy buty (u kobiet często na obcasach), co sprawia, że palce są pozbawione możliwości swobodnego ruchu. Kiedy nie ma z nimi żadnych problemów, nasza uwaga się na nich nie koncentruje. Sytuacja zmienia się jednak diametralnie, gdy pojawia się dyskomfort i stan, który trudno nazwać normalnym.

Jednym z takich problematycznych stanów jest zachodzenie palców na siebie. Wiadomo, że powinny być one proste i oddzielone od siebie, ale zdarza się, że tak nie jest. Najczęściej jest to skutek noszenia zbyt małego lub wąskiego obuwia, przez co te elementy stopy tracą naturalną swobodę, a w konsekwencji osłabiają się mięśnie odpowiadające za stabilizację paliczków. Skutki deformacji palców mogą być poważne i nie należy ich lekceważyć: odciski, sztywnienie i ograniczenie ruchomości palców, ból oraz stany zapalne – to tylko niektóre z możliwych kłopotów, jakie może spowodować noszenie niewłaściwych butów. Gdy już problem się pojawi, nie ma co rozpaczać, bo skutki nachodzenia palców stóp na siebie da się załagodzić, a nawet wyeliminować.

Separatory palców – ulga gwarantowana

Bardzo ważne jest, aby osoba mająca problem skonsultowała się z podologiem. Oprócz wizyty można jednak stosować metody, które pomogą go zwalczyć. Ekspert z firmy Footmate radzi, aby skorzystać z nowoczesnych rozwiązań dostępnych na rynku. Można na nim znaleźć nie tylko klasyczne rozwiązania, jak np. wkładki ortopedyczne, a także produkty o mniejszej wielkości, pośród których możemy wyróżnić silikonowe separatory palców. Pomagają one w prostowaniu i uzyskaniu prawidłowego ułożenia palców stóp. Przynoszą ulgę w bólu spowodowanym ich nachodzeniem na siebie i odciskami, a także zapobiegają otarciom pomiędzy palcami stóp. W efekcie rozwiązują problem i pozwalają przejść niezbędną rekonwalescencję. Co bardzo istotne, separatory te są dostępne w trzech rozmiarach: S, M oraz L, więc nie ma obaw, że nie będą pasowały do palców stóp.

śr. ocena 0 / głosów 0