Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?


Stan uzębienia w znaczący sposób wpływa na pewność siebie, samoocenę oraz kontakty z otoczeniem. Niestety, nie zawsze możemy pochwalić się idealnie białymi oraz równymi zębami, co staje się przyczyną wielu problemów w życiu zawodowym oraz prywatnym. Dlatego właśnie warto odwiedzić gabinet stomatologa i skorzystać z wyjątkowych możliwości redukcji wielu niedoskonałości, jakie daje stomatologia estetyczna.

Nowoczesne zabiegi stomatologiczne

Stomatologia estetyczna to najlepszy ze sposobów na zyskanie zdrowego i pięknego uśmiechu, o jakim wiele osób tak bardzo marzy. Specjaliści z tej dziedziny każdego dnia mierzą się z różnymi problemami swoich pacjentów, które nie zawsze są wynikiem zaniedbań, ale także traumatycznych przeżyć np. wypadków.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna pozwala skorzystać z wielu poprawiających zdrowie i wygląd zębów zabiegów dentystycznych. Wszystkie z nich mają na celu rozwiązanie problemu konkretnego pacjenta i dopasowanie metod leczenia do jego indywidualnych potrzeb. Do zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej zalicza się m.in.:

  • zabiegi protetyczne, które są niezbędne w celach rekonstrukcji utraconego uzębienia oraz zapewnienia prawidłowego funkcjonowania narządu żucia,
  • zabiegi ortodontyczne, które pozwalają skuteczne leczyć wady zgryzu i przywracają atrakcyjny wygląd,
  • zabiegi mające na celu wybielane zębów,
  • zabiegi licowania zębów.

Stomatologia estetyczna pozwala odzyskać radość życia i cieszyć się możliwością swobodnego uśmiechania się oraz mówienia. Dla wielu pacjentów jest ona nie tylko sposobem na poprawę wyglądu i inwestycję w zdrowe uzębienie, ale także jedyną metodą na pozbycie się blokujących kompleksów – wyjaśnia specjalista z gabinetu Ortodontix z Dzierżoniowa.

Kiedy warto skorzystać z usług stomatologa estetycznego?

Stomatologia estetyczna zajmuje się rozwiązywaniem bardzo wielu problemów z uzębieniem. W szczególności wizyta w gabinecie stomatologa estetycznego polecana jest osobom posiadającym wady zgryzu, które wymagają leczenia ortodontycznego, niewypełnione ubytki w uzębieniu, które z czasem mogą doprowadzić do atrofii kostnej, osób wymagających skutecznej rehabilitacji narządu żucia poprzez zastosowanie nowoczesnych protez zębowych oraz wszystkich chcących szybko poprawić wygląd zębów, korzystając z zabiegów wybielania oraz licowania i wstawiania koron ceramicznych. Profesjonalne usługi stomatologii estetycznej pozwalają na odzyskanie pięknego wyglądu oraz uśmiechu, który w przypadku wielu osób nie gościł na ustach przez długi czas.

śr. ocena 5 / głosów 7