Czym są termy i dlaczego warto je odwiedzić?


Termy to bardzo ciekawa propozycja na spędzenie relaksującego urlopu w górach. W Polsce mamy do wyboru liczne ciepłe źródła, które oferują nam kąpiele lecznicze, zabiegi pielęgnacyjne oraz wiele innych atrakcji. To idealny wybór, jeśli chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym i spędzając urlop jednocześnie lepiej zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Czym są termy i dlaczego warto się do nich wybrać?

Współczesne termy – niezwykła moc uzdrawiających ciepłych źródeł

Termy to inne określenie ciepłych naturalnych źródeł, które wypływają z wnętrza ziemi. Wody te pochodzą z głębin ziemi i przesycone są cennymi minerałami. Ich zaletą są nie tylko właściwości lecznicze, które wynikają z wysokiej zawartości w wodzie minerałów, ale także przyjemna temperatura, która różni się w zależności od rodzaju źródła oraz pory roku. W naszym kraju istnieje wiele ośrodków termalnych, w których główną atrakcję stanowią właśnie kąpiele w ciepłych źródłach. Warto wiedzieć, że różne termy mają wodę o zróżnicowanych właściwościach zdrowotnych; zanim wybierzemy więc konkretny ośrodek, powinniśmy sprawdzić, jakie właściwości mają lecznicze kąpiele przez niego oferowane. Ośrodki termalne to dziś nie tylko miejsca, w których możemy zażyć zdrowotnych i odprężających kąpieli w ciepłych źródłach, ale także obiekty turystyczne, w których przeprowadzane są liczne zabiegi relaksujące i pielęgnacyjne. Pobyt w termach to więc doskonała okazja, aby zadbać zarówno o zdrowie, jak i dobre samopoczucie. Taki pobyt oferuje przykładowo Willa pod Miedzą, gdzie można zamówić specjalny pakiet wraz ze zniżką na wizytę w pobliskich termach.

Pobyt w polskich termach – co oferują swoim gościom termy?

Jeszcze do niedawna większość Polaków marzących o relaksie w ciepłych wodach termalnych wybierało się w tym celu za granicę, np. do Czech czy na Słowację. Dziś nie jest to już konieczne, gdyż nasze polskie ośrodki termalne zapewniają taki sam, a często nawet wyższy poziom od term zagranicznych. Zdecydowanie najwięcej ośrodków wypoczynkowych oferujących kąpiele w termach jest zlokalizowanych na południu naszego kraju, w górskich okolicach. Odwiedzenie ich jest więc doskonałą okazją, aby w trakcie pobytu nie tylko skorzystać z kąpieli w ciepłych źródłach, ale także pooddychać świeżym powietrzem oraz nacieszyć oczy górskimi krajobrazami. Polskie ośrodki termalne, oprócz ciepłych kąpieli, oferują także możliwość skorzystania z jacuzzi, biczy wodnych, gejzerów oraz basenów przeznaczonych do wypoczynku dla całej rodziny. Oprócz samych ciepłych źródeł możemy także skorzystać z bogatej oferty masaży, zabiegów pielęgnacyjnych i wielu innych atrakcji, które oferują praktycznie wszystkie polskie termy.

śr. ocena 5 / głosów 1