Zasady działania kremów ziołowych


Ostatnimi czasy coraz chętniej sięgamy po naturalne produkty. Dotyczy to także kosmetyków, a w tym kremów do twarzy. Tendencja ta ma ścisły związek ze zmianą naszego podejścia do stylu życia. Powoli się zatrzymujemy i zwracamy ku Przyrodzie. O tym, że kremy ziołowe są skuteczne i warto je stosować, już wiemy. A jak działają te naturalne preparaty?

Moc ziół drzemiąca w naturalnych kremach

Na przestrzeni wieków podejście do wykorzystywania ziół w celach leczniczych się zmieniała. Niemniej jednak przez cały czas są one obecne. W naszych domach może nie tak często już jak dawniej, ale w różnego rodzaju gotowych lekach i kosmetykach jak najbardziej. Można wręcz powiedzieć, że obecnie panuje moda na Naturę.

I dobrze! Fakt, że pomału wracamy do korzeni – dosłownie i w przenośni – zdecydowanie jest powodem do radości. Dość już syntetycznych kosmetyków, witamin i przetworzonej żywności. Nie traktujmy siebie przedmiotowo, nie aplikujmy substancji, które oprócz pomagania szkodzą, nie jedzmy produktów, które nas nie odżywiają i nie stosujmy kosmetyków ze składników, tworzonych w całości przez ludzkie ręce.

Kto jeszcze pamięta, jak w czasach dzieciństwa prababcia lub babcia przygotowywała mikstury ziołowe na piękną cerę oraz mocne włosy i paznokcie? My pamiętamy! A dziś możemy korzystać z mocy Natury w dużo łatwiejszy i bardziej wygodny sposób. Nie musimy samodzielnie zbierać ziół i tworzyć mikstury, wystarczy, że kupimy odpowiedni dla naszej cery krem ziołowy.

Jaki krem do twarzy wybrać?

Oferta kosmetyków naturalnych jest duża. My podpowiadamy, aby szukać takich kremów, które powstają w zgodzie z Matką Naturą. A co to znaczy? W praktyce chodzi o to, aby szukać produktów opartych na składnikach pozyskiwanych ze sprawdzonych i czystych źródeł. Ważne jest również to, aby ich receptura uwzględniała skórę twarzy i dekoltu jako nierozerwalną część naszego organizmu, a jej celem było dążenie do równowagi. Ta prowadzi bowiem do harmonii naszego ciała, umysłu oraz ducha i sprawia, że funkcjonujemy zdrowo i wyglądamy pięknie. A nie może być harmonii bez równowagi, a pięknej skóry bez zdrowia.

Pamiętajmy także o tym, aby odpowiednio dobrać rodzaj kremu. Nie uzyskamy bowiem równowagi w skórze nawet przy pomocy najlepszego ziołowego kremu, jeśli nie będzie on odpowiadał na potrzeby naszej cery.

Wreszcie ważna jest cena. Nie ufajmy opinii, która mówi, że najlepsze są te kosmetyki, które dużo kosztują. Nie jest ona prawdziwa. Obecnie możemy kupić naturalny i wysokiej jakości krem w ilości 50 ml za mniej niż 100 zł. Zanim dokonamy zakupu, warto dokładnie przejrzeć dostępne na rynku kremy do twarzy. Internet może być tutaj prawdziwą skarbnicą ofert.

Na czym polega działanie kremów ziołowych?

Wreszcie przechodzimy do sedna, czyli działania naturalnych kosmetyków.

Jak wyjaśnia nasza rozmówczyni z firmy Energy, która produkuje ziołowe kremy do twarzy:

Zasada jest prosta – krem ziołowy przywraca zdrowy balans naszej skórze dzięki zawartości właściwie dobranych substancji aktywnych. Te w połączeniu z trzeciorzędową wodą z termalnego źródła tworzą unikatowe kompozycje czynnych składników. Nasze kremy dzielimy na kilka rodzajów. Każdy z nich łączy w sobie różne substancje aktywne i odpowiada na inne potrzeby skóry.

A co się kryje pod terminem substancje aktywne?

Substancje aktywne to nic innego jak ekstrakty ziołowe, oleje eteryczne, czyste oleje roślinne oraz naturalne kwasy takie jak na przykład humusowe. Wszystkie wyżej wymienione, wybrane z uwagi na konkretny rodzaj cery i w dokładnie odmierzonych proporcjach, sprawiają, że może ona na nowo odzyskać swój blask i zdrowie, a co za tym idzie piękny i młody wygląd – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

śr. ocena 0 / głosów 0