Zalety i zasady trwałej depilacji


Gładkie, wydepilowane ciało wpisuje się we współczesne standardy kobiecego piękna. Dlatego wiele kobiet, właściwie każdego dnia walczy z niechcianym owłosieniem. Metod pozbywania się włosków jest bardzo wiele, jednak większość z nich wymaga regularności, przez co pochłania nam mnóstwo czasu. Na szczęście istnieją też metody trwałej depilacji ciała, które pozwalają nam pozbyć się owłosienia raz na zawsze.

depilacja-laser

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa wykorzystuje zjawisko nazywane fototermolizą. Wiązka światła generowana przez laser przenika do naszej skóry i jest wchłaniana przez znajdującą się mieszkach naszych włosów melaninę. Taka ilość ciepła niszczy cebulki, ale jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia człowieka. Laser nie wnika w głąb naszej skóry, dlatego nie jest szkodliwy. Ważną, dodatkową funkcją jest też chłodzenie, które zapewnia naszej skórze ulgę. Zabiegi depilacji laserowej oferują nowoczesne gabinety kosmetyczne takie jak Esthe Joanna Zinowicz.

Dlaczego warto korzystać z depilacji laserem?

Depilacja laserowa zapewnia nam bardzo duży komfort, zwalniając z obowiązku ciągłego golenia owłosienia. Dzięki depilacji, podczas kilku sesji jesteśmy w stanie na stałe pozbyć się owłosienia ze wszystkich części naszego ciała. To, jak skuteczna będzie taka depilacja, zależy od kilku czynników – znaczenie ma tu między innymi karnacja i kolor włosów. Znacznie łatwiej i skuteczniej jest usunąć grube, ciemne włosy. Z jasnym, delikatniejszym owłosieniem jest problem, ponieważ zawiera ono mniej przyciągającego laser barwnika. Osoby o ciemnej skórze nie skorzystają z możliwości depilacji laserowej, ponieważ barwnik w ich skórze jest zbyt ciemny. Poza tym jednak depilacja laserowa jest dla każdego, kto marzy o gładkim ciele bez wysiłku. To idealne rozwiązanie dla osób o wrażliwej skórze, u których tradycyjne metody depilacji wywołują podrażnienia. Laser pozwala bezpiecznie usuwać włoski nawet z tak wrażliwych miejsc jak twarz, czy okolice bikini.

Kiedy nie można wykonać depilacji laserowej

Nie tylko ciemna skóra jest przeszkodą w wykonaniu zabiegu laserowej depilacji. Nie wykonuje się go także u osób z różnego rodzaju schorzeniami skóry, takimi jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka. Przeciwskazaniem do depilacji laserowej jest także ciąża. Przed zabiegiem należy też unikać solarium i peelingu, który podrażnia skórę. Nie wolno mieć żadnych skaleczeń, zadrapań ani innych zmian skórnych. Pielęgnacja skóry po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej wymaga bardzo delikatnych środków.

śr. ocena 5 / głosów 5