Zalety depilacji laserowej


Usuwanie niechcianego owłosienia jest dziś estetyczną normą. Depilują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Gładkie ciało jest ideałem, do którego dążymy. Niestety, wiele metod depilacji daje efekt na krótko lub wiąże się z podrażnieniami. Technologia daje nam jednak coraz skuteczniejsze sposoby usuwania włosów. Jednym z nich jest depilacja laserowa.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na tym, że wiązka lasera jest kierowana na cebulkę włosa. Dochodzi w ten sposób do uszkodzenia cebulki wraz z korzeniami. Niepożądany włos wypada, a ponieważ cebulka jest nieodwracalnie zniszczona, nie dochodzi do odrastania.

Energia generowana przez laser jest pochłaniana przez melaninę (barwnik nadający włosowi ciemną barwę) i zamieniana w energię termiczną, czyli ciepło. Wysoka temperatura niszczy cebulkę. Efekt zabiegu depilacji laserowej będzie różny w zależności od koloru włosa i doboru natężenia światła laserowego. Działa tutaj selektywna fototermoliza – ponieważ moc wiązki i czas trwania impulsu jest dostosowany ściśle do włosa, skóra wokół niego pozostaje nienaruszona.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Ponieważ laser narusza jedynie niepożądane owłosienie, depilację laserową można śmiało nazwać nieinwazyjną. Na skuteczność zabiegu wpływa jednak używany sprzęt, dlatego warto korzystać z usług salonów wykorzystujących najnowocześniejszą aparaturę, np. LIGTHSheer ET. Do salonów takich zalicza się www.salon-hana.pl.

Wśród zalet depilacji przeprowadzanej z wykorzystaniem LIGHTSheer należy wymienić nie tylko bezbolesność i nieinwazyjność, ale też udokumentowaną skuteczność. Włosy są usuwane raz na zawsze!

Dużą zaletą jest także cena. Usunięcie owłosienia nawet z dużej partii ciała nie przekracza ceny depilatora, którego przecież nie da się użyć wszędzie i nie daje trwałego efektu. Jeżeli zatem marzą nam się gładkie nogi, depilacja laserowa będzie dobrą inwestycją – w dłuższej perspektywie oszczędzimy nie tylko czas, ale też pieniądze.

Mocną stroną depilacji laserowej jest także to, że można nią usuwać niechciane owłosienie z dowolnej części ciała. Zarówno twarzy, jak i nóg i rąk, aż po głębokie bikini – depilacja laserowa nie ma ograniczeń.

Dodatkową zaletą lasera LIGHTSheer jest to, że oprócz usuwania zbędnego owłosienia oddziałuje on także na przebarwienia, plamy posłoneczne oraz pajączki.

śr. ocena 5 / głosów 2