Wybieramy kosmetyki do włosów. Czy marka ma znaczenie?


Pielęgnacja i koloryzacja włosów ma miejsce nie tylko w salonie fryzjerskim, ale także na co dzień, pod prysznicem. Klienci coraz uważniej dobierają kosmetyki przeznaczone właśnie do mycia, odżywiania i koloryzowania. Ale czy rzeczywiście jest tak, ze profesjonalne kosmetyki do włosów są lepsze od zwykłych drogeryjnych? Czy marka ma znaczenie?

nakładanie odżywki do włosów

Skład jest bardzo ważny

Z reguły jest tak, że nieco droższe od standardowych szampony i odżywki cechują się dobrym składem. Opierają się często na specjalnie opatentowanych składnikach, innowacyjnych technologiach czy na rzadkich komponentach, często naturalnego pochodzenia.

Kupując produkty z kategorii profesjonalnej pielęgnacji włosów, masz pewność, że kompozycja została zaprojektowana w taki sposób, by sprostać indywidualnym oczekiwaniom wymagających klientów.

Jeśli więc nie chcesz eksperymentować i wolisz mieć coś godnego zaufania, zwracaj uwagę na to, by kupowana marka była marką fryzjerską.

Ponadprzeciętna wydajność

Profesjonalne produkty do włosów starczają na o wiele dłużej niż sklepowe szampony czy maski.

Jest tak z prostego powodu – nie mają one rozrzedzonej konsystencji. Są na tyle gęste i bogate w składniki, że do uzyskania zadowalającego rezultatu potrzeba niewielkiej ilości kosmetyku.

„Znane” zawsze oznacza „dobre”?

Wiele konsumentów zwraca uwagę na marketing. Reklama w telewizji czy w czasopiśmie i ogólna rozpoznawalność marki może wpływać na decyzje zakupowe. Ale czy taka strategia wyboru produktu do włosów jest tą najbardziej polecaną? Niekoniecznie.

Warto pamiętać o tym, że nie w każdym przypadku znany producent wypuszcza dobrej jakości produkty. Duże koncerny budują zaufanie klientów głównie poprzez reklamę i kolorowe etykiety. To nie zawsze się sprawdza.

Tymczasem profesjonalne produkty fryzjerskie dużych marek są regularnie używane przez fryzjerów i stylistów fryzur na całym świecie. Są też darzone ogromnym zaufaniem. Rzadko kiedy zdarza się, że produkt użyty u specjalisty w salonie się nie sprawdzi. Renoma wspomnianych artykułów jest bardzo wysoka.

Produkty do włosów profesjonalnych marek – gdzie je kupować?

Jako klient indywidualny, możesz skorzystać z ofert hurtowni profesjonalnych kosmetyków do włosów, pod warunkiem, że w takim miejscu oferowana jest też sprzedaż detaliczna.

Dobrym przykładem jest hurtownia fryzjerska NOVA. Oferują oni fryzjerskie marki produktów do włosów w korzystnych cenach.

Oprócz sprzedaży stacjonarnej w Gliwicach zajmuje się również sprzedażą wysyłkową. Warto więc zapoznać się z jej ofertą online.

śr. ocena 0 / głosów 0