Właściwości tkaniny bambusowej wykorzystywanej w produktach dla dzieci


Materiały wykorzystywane do produkcji artykułów przeznaczonych dla maluszków powinny odznaczać się wyjątkową jakością. Dotyczy to zwłaszcza tekstyliów, m.in. pościeli, ręczników czy kocyków, z którymi niemowlęta mają styczność przez większość dnia i nocy. Tego typu tkaniny muszą być naturalne, bezpieczne i funkcjonalne. Przykładem takiego materiału może być tkanina bambusowa. Czym się ona charakteryzuje i dlaczego jest zalecana dla najmłodszych?

śpiące niemowlę

Właściwości i zalety tkaniny bambusowej

Na czym właściwie polega fenomen tkaniny bambusowej? Materiał ten powstaje z naturalnych włókien bambusa, uprawianych bez udziału szkodliwych pestycydów i nawozów. Dzięki temu otrzymujemy w pełni ekologiczny, biodegradowalny produkt, przyjazny zarówno dla środowiska, jak i dla skóry małego dziecka. Naturalny charakter tkaniny bambusowej sprawia, że nadaje się ona dla maluszków z wrażliwą skórą i skłonnościami do alergii, np. z AZS. Materiał ten jest nie tylko antyalergiczny, ale działa też antybakteryjnie i antygrzybiczne, w związku z czym wózek czy łóżeczko wyposażone w artykuły bambusowe staną się zdrowym i bezpiecznym środowiskiem dla dziecka. Istotne znaczenie pod tym względem mają również właściwości termoregulacyjne tkaniny bambusowej, której temperatura pozostaje niższa o 2 stopnie od otoczenia, co zapewnia przyjemny chłód i komfort termiczny. To zatem doskonałe rozwiązanie w upalne dni, zwłaszcza że dodatkowo materiał ten pochłania promienie UV oraz wilgoć, co zapobiega nieprzyjemnym skutkom przegrzania i pocenia się dziecka. Na uwagę zasługuje również fakt, iż artykuły bambusowe są niezwykle miłe w dotyku, a dzięki bogatym możliwościom zdobienia, np. za pomocą nadruków, dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej.

Zastosowanie tkaniny bambusowej

Ze względu na liczne zalety tkaniny bambusowej, znajduje ona wiele zastosowań w produkcji artykułów przeznaczonych dla dzieci. Możliwości termoregulacji i właściwości antyalergiczne sprawiają, że doskonale sprawdza się ona w wyposażeniu łóżeczka oraz wózka. W krakowskim sklepie Świat Dziecka znajdziemy m.in. bambusowe kocyki, poduszeczki i prześcieradła, a także kołderki, otulacze i wkładki do wózka pochodzące od renomowanych producentów, np. popularnej marki La Millou. Dostępne są tam również ręczniki z bambusa, które charakteryzują się wysokim stopniem higroskopijności. Ponadto z tkaniny bambusowej wykonuje się również chusteczki, kokony, poduszki do karmienia oraz części garderoby i dodatki, np. opaski. Dzięki temu można skompletować estetyczny, a przede wszystkim naturalny i ekologiczny zestaw tekstyliów dla maluszka.

śr. ocena 0 / głosów 0