W czym tkwi sekret gładkiej skóry Azjatek?


Gładka, nieskazitelna cera i młody wygląd przez długie lata – to atuty, którymi mogą pochwalić się Azjatki. Uroda kobiet z Dalekiego Wschodu od zawsze wzbudzała podziw. Mimo tego rytuały piękna, sposoby pielęgnacji skóry i stosowane preparaty przez długi czas pozostawały owiane tajemnicą. Jednak dzisiaj zagadka piękna Azjatek została rozwikłana – poniżej przedstawiamy, jak dbają one o swoją urodę.

Azjatka o pięknej skórze

Jak Azjatki dbają o swoją skórę?

Azjatki stosują skuteczne kosmetyki, ale za tajemnicą ich pięknego wyglądu stoją także inne przyczyny. Pielęgnacja skóry jest traktowana przez nie bardzo poważnie, dlatego regularnie i kompleksowo troszczą się o swoją cerę i całe ciało.

Azjatki dużą uwagę przywiązują do tego, aby stosowane przez nie zabiegi odbywały się wieloetapowo, według ściśle określonego planu. Pierwszym krokiem jest zawsze staranne oczyszczanie skóry. Używają do tego specjalnych toników z kojąco-nawilżającym ekstraktem z aloesu czy pianek, których skład opiera się na śluzie ślimaka. Do mycia twarzy wykorzystują delikatne żele myjące. Oprócz tego, że dokładnie oczyszczają one skórę twarzy, to dodatkowo ją nawilżają oraz odżywiają.

Według kobiet z Dalekiego Wschodu dopiero tak przygotowana cera jest gotowa na to, aby poddać ją dalszym rytuałom piękna.

Mycie skóry twarzy oraz oczyszczanie cery to podstawowe zabiegi wykonywane regularnie, każdego dnia przez Azjatki. Stosują one do tego naprawdę łagodne preparaty. Ponadto żele czy toniki jednocześnie nawilżają skórę, odżywiają jej głębsze warstwy oraz regenerują naskórek. Jednak prawdziwy sekret ich urody tkwi w zabiegach wykonywanych po usunięciu zanieczyszczeń z twarzy” – wyjaśnia specjalistka ze sklepu internetowego KLIK.

Na czym polega pielęgnacja azjatycka?

Pielęgnacja azjatycka rozpoczyna się od rytuałów oczyszczających, ale kluczem do gładkiej skóry są zabiegi odżywiające i nawilżające cerę.

Azjatki bardzo chętnie sięgają po serum oraz po emulsje, które zawierają ekstrakty z kakaowca i śluzu ślimaka. Oprócz tego stosują również kremy ochronne – zabezpieczające skórę przed promieniowaniem słonecznym – i preparaty pod oczy.

Azjatka nie może również obejść się bez stosowania skutecznych maseczek – zwłaszcza tych w płacie. Poza tym na uwagę zasługują także maski bąbelkujące, przeciwzmarszczkowe oraz węglowe.

Chcąc zadbać o całe ciało, kobiety z Dalekiego Wschodu wybierają żele pod prysznic z olejkami macadamia. Natomiast aby nawilżyć skórę, stosują odżywcze, nawilżające balsamy na bazie kwiatu wiśni, które ujędrniają skórę i koją podrażnienia.

śr. ocena 0 / głosów 0