Trendy we fryzurach ślubnych


Uczesanie to, zaraz po sukni ślubnej, najważniejszy element wyglądu, któremu każda przyszła panna młoda powinna poświęcić szczególną uwagę. Fryzura ślubna powinna być bowiem dobrana do kształtu twarzy oraz do stylu sukni ślubnej, którą wybierzemy. Wszystko po to, aby panna młoda czuła się i wyglądała wyjątkowo w tym najważniejszym dniu swojego życia. Jakie fryzury ślubne są aktualnie najmodniejsze?

fryzura-slubna

Koki w ładzie i nieładzie

Koki to jedne z najchętniej wybieranych fryzur ślubnych przez przyszłe małżonki. Wyglądają bowiem pięknie oraz są wygodne w noszeniu. Właściwie wykonany, solidnie podpięty i utrwalony kok wytrzyma przez cały dzień i noc – mówi Beata Potoczna, prowadząca w Warszawie swój salon fryzjerski Corte del Sole. Najmodniejsze są koki w nieładzie, które tworzą bardzo naturalny efekt. Doskonale pasują praktycznie do stylu każdej sukni ślubnej, ale najlepiej będą prezentowały się w zestawieniu z kreacją w stylu romantycznym, boho oraz klasycznym. Taki kok może być dodatkowo przystrojony biżuteryjnymi spinkami oraz kwiatami, co stworzy świeży i niezwykle oryginalny wygląd. Drugim rodzajem ślubnego uczesania są misternie wykonane koki, w których każde pasemko musi być koniecznie umieszczone we właściwym miejscu. Takie uczesanie doskonale sprawdzi się jako dopełnienie sukni ślubnej w klasycznym stylu lub sukni typu princessa. Dodatki w postaci ozdobnych spinek oraz diademu dopełnią całości i sprawią, że każda panna młoda choć przez jeden dzień poczuje się jak prawdziwa księżniczka.

Rozpuszczone włosy – loki i fale zawsze modne

Przyszłe panny młode, które stawiają natomiast na naturalność i w dniu swojego ślubu chcą mieć rozpuszczone włosy, mogą z powodzeniem zdecydować się na fale i loki. Rozpuszczone włosy i romantyczna fryzura będzie bowiem zawsze w modzie, nie tylko tej ślubnej. Taki wybór najlepiej sprawdzi się u kobiet, które mają długie włosy, co najmniej do ramion. Jednak także posiadaczki krótszych fryzur mogą z powodzeniem postawić na luźno opadające włosy. Takie uczesanie warto także polecić dla wysokich i szczupłych kobiet. Rozpuszczone włosy pozwalają także na zrezygnowanie z welonu, który nie każda panna młoda chce zakładać. Wybierając rozpuszczone włosy, część pasek możemy upiąć, co dodatkowo wyszczupli twarz oraz sprawi, że fryzura będzie wygodniejsza do noszenia przez cały dzień. We włosy warto także wpiąć ozdoby z kwiatów oraz biżuterii. Bardzo dobrze na luźno opadających włosach prezentują się także ozdoby na włosy wykonane z pereł. Rozpuszczone włosy idealnie pasują do sukien ślubnych typu princessa oraz tych o klasycznym, prostym kroju.

śr. ocena 5 / głosów 7