Top 4 kosmetyki do modelowania włosów 


Modelowanie włosów wymaga zastosowania kosmetyków, które pozwalają na utrwalenie fryzury i osiągnięcie planowanego efektu. Skrupulatnie wystylizowane uczesania sprawdzają się doskonale podczas ważnych okazji, ale mogą być świetnym wyborem również na co dzień. Jakie preparaty są niezbędne w trakcie modelowania włosów? Poznaj cztery sprawdzone kosmetyki, które spiszą się niezależnie od okoliczności.

Pielęgnacja włosów

Żele modelujące i utrwalające 

Jeśli planujesz stworzyć piękną fryzurę, która przetrwa cały wieczór, warto postawić na żel. Wbrew pozorom, taki kosmetyk nie tworzy wyłącznie sztucznego, „ulizanego” efektu. Odpowiednio użyty pozwala na uzyskanie bardzo eleganckiego uczesania. Żele modelujące sprawdzają się świetnie zarówno podczas utrwalania fryzur, jak i codziennej stylizacji. Są one bowiem wykorzystywane do wydobywania skrętu z mokrych, ociekających włosów. Wystarczy wgnieść kosmetyk w kosmyki, a następnie wysuszyć je z użyciem dyfuzora. Takie kosmetyki znajdziesz m.in. w Hurtowni i Sklepie Fryzjerskim Wats.

Warto pamiętać, że żele są dostępne w zarówno delikatnych, jak i mocnych wersjach. Podobnie jest także z innymi kosmetykami. Na co dzień i w przypadku zwiewnych fryzur dobrze sprawdzą się lekkie formuły. W trakcie bardziej wymagających okoliczności trzeba postawić na trwalsze produkty.

Pianki i lakiery 

Podczas układania włosów nie może zabraknąć również pianek i lakierów. Często już niewielka ilość takich kosmetyków pozwala na utrwalenie kosmyków w odpowiedniej pozycji, szczególnie w sytuacji, gdy z natury są one dość śliskie. W cenie są preparaty z dodatkowymi składnikami pielęgnującymi włosy i zapobiegającymi ich wysuszeniu, czego doskonałym przykładem jest aloes. Obecnie stawia się na lakiery i pianki o lekkiej formule, które po zaaplikowaniu stają się niemal zupełnie niewidoczne.

Spraye termoochronne 

Mówiąc o kosmetykach do stylizacji, nie można zapominać również o preparatach wykorzystywanych podczas prostowania włosów. Mają one za zadanie chronić ich strukturę przed działaniem wysokich temperatur. Pozwalają również na zachowanie prostej formy przez dłuższy czas bez konieczności dodatkowego stosowania lakierów utrwalających. Wiele preparatów tego typu jest wzbogaconych o jedwab czy składniki typowo nawilżające.

Gumy do stylizacji włosów 

Niektóre fryzury wymagają zastosowania znacznie mocniejszych kosmetyków. Doskonałym przykładem takiego preparatu jest guma do stylizacji. Pozwala ona na zachowanie stworzonej przez fryzjera formy przez długie godziny, jednocześnie wygładzając kosmyki. W tym przypadku również stawia się na skuteczne utrwalenie oraz odżywienie w jednym. Gumy do stylizacji mogą być bowiem wzbogacone o dodatek protein jedwabiu.

śr. ocena 0 / głosów 0