Suszarka, która nie zniszczy włosów. Jaki model wybrać?


Regularne suszenie włosów suszarką nie jest dla nich zbyt zdrowe. Suszarki emitujące ciepłe powietrze wysuszają włosy i sprawiają, że są bardziej szorstkie, napuszone, trudniejsze w stylizacji. Jednak korzystanie z suszarki nie oznacza, że musimy pogodzić się z niezbyt ładnym wyglądem fryzury. Jak wybrać taką suszarkę, która nie zniszczy włosów?

W sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę suszarek. To zarówno niewielkie suszarki podróżne, które możemy zabrać ze sobą wszędzie, jak i spore modele, które mogą pochwalić się również większą mocą. Kosztują od około 30 do nawet 400 złotych. Jednak nawet tania suszarka może spełnić nasze oczekiwania. Warto tylko poznać, jakie funkcje powinna posiadać, aby nie wpłynąć negatywnie na kondycję włosów.

Niska temperatura

To zbyt wysoka temperatura powoduje, że włosy nadmiernie niszczą się w trakcie suszenia. Właśnie dlatego dobra suszarka powinna mieć funkcję emitowania strumienia zimnego powietrza. Zimne powietrze nie powoduje tak dużego wysuszenia włosów, chociaż suszenie włosów zajmie nam wtedy więcej czasu.

Funkcja jonizacji

Wiele lepszych suszarek posiada funkcję jonizacji. Polega ona na emitowaniu ujemnie naładowanych jonów przez suszarkę, które neutralizują dodatnie jony powstające podczas suszenia włosów. W rezultacie włosy nie elektryzują się, nie są napuszone, a także są gładsze, bardziej lśniące i po prostu wyglądają zdrowiej. Technologia jonowa zwiększa też skuteczność działania środków pielęgnacyjnych.

Dyfuzor

To bardzo pomocny dodatek dla osób, które mają lekko kręcone lub falujące włosy. Z dyfuzorem możemy łatwo podkreślić ich skręt lub fale, bez konieczności korzystania z wałków czy szczotek do stylizacji. Użycie dyfuzora jest bardzo proste i nie wpływa tak negatywnie na włosy i cebulki włosowe jak standardowa stylizacja, gdy włosy są naciągane.

Nie możemy równie zapominać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków ochronnych do włosów. W sprzedaży znajdziemy specjalne preparaty, które chronią podczas stylizacji, regenerują i odżywiają.


śr. ocena 5 / głosów 4