Sposoby na łysinę


Nadmierne łysienie to najczęściej problem wielu mężczyzn. Jednak również kobiety narzekają na uciążliwe wypadanie włosów, a także rzadkie i cienkie włosy. Czy są skuteczne sposoby na łysienie? Czy da się zatrzymać łysienie i jak jemu zaradzić? Co możemy zrobić, gdy nęka nas problem nadmiernego wypadania włosów? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

lysina

Łysienie jest problemem o złożonym podłożu. Może być po prostu niezależne od nas, bo uwarunkowane genetycznie; może być przyczyną wielu chorób, złej diety oraz złego stylu życia, a także innych czynników, np. stresu czy zaburzenia pracy hormonów.

W reklamach telewizyjnych ciągle słyszymy o tabletkach na porost włosów i zastopowanie łysienia lub o szamponach na łysienie. Jeszcze droższą i bardziej obiecującą alternatywą wydają się zabiegi laserowe. Czy są to skuteczne metody? Niejednokrotnie okazuje się, że wyrzucamy pieniądze w błoto, a nasze wielkie nadzieje spełzają na niczym. Warto zatem wypróbować metody, za które nie zapłacimy ani grosza, a które zamiast nas rozczarować mogą rozwiązać nasze problemy. Nic nie tracimy, a możemy wiele zyskać! Do takich metod należą domowe sposoby na łysienie.

W masażu siła

Chcesz poznać najprostszy i najtańszy sposób na zatrzymanie objawów łysienia i poprawę krążenia krwi? Zacznij masować głowę! Krążenie krwi i dostarczanie tlenu do samych cebulek włosów jest niezbędne do tego, aby włosy zdrowo rosły. Co więcej, taki masaż ma mnóstwo dodatkowych zalet: relaksuje i odpręża. Do masażu możesz wykorzystać własne palce albo specjalne masażery i zwykłe szczotki.

Metody z kuchni

Jest jeszcze inna recepta na prawidłowe ukrwienie krwi. Jak się okazuje, olejowanie włosów ma zastosowanie nie tylko w przypadku nabłyszczania i wzmacniania. Zwykła kuchenna oliwa z oliwek ma wpływ na spowolnione wypadanie włosów. I nie chodzi jedynie o zewnętrzne stosowanie produktu, lecz o dodawanie oliwy do posiłków.

Niezastąpione witaminy i zdrowe odżywianie

Jak wiemy, na piękne włosy, skórę i paznokcie jest cynk, który znajdziemy w wielu pokarmach, np. gorzkiej czekoladzie, migdałach, pestkach dyni, wątróbce czy kaszy gryczanej. Cynk możemy również przyjmować w formie suplementów diety. Substancją, która pomaga na łysienie, jest także biotyna. Dlatego najlepiej przyjmować oba składniki jednocześnie, aby wzmocnić efekt.

śr. ocena 4 / głosów 6