W jaki sposób skutecznie wybielić zęby


Skuteczne wybielenie swoich zębów jest marzeniem bardzo wielu pacjentów. Zazwyczaj w tym celu wykorzystują oni ogólnie dostępne w sklepach czy aptekach środki wybielające, które co prawda przynoszą pewne efekty, ale prawie nigdy nie są one takie, jak byśmy tego oczekiwali. Jaki sposób zatem jest najlepszy?

Dlaczego ogólnie dostępne środki wybielające zęby są nieskuteczne?

Bo nie pozwalają na osiągnięcie równomiernego efektu. To prawda. Osoby, które próbowały samodzielnie wybielić swoje zęby doskonale znają ten problem, żaden z ogólnie dostępnych w punktach aptecznych czy supermarketach preparat wybielający nie pozwala bowiem w łatwy sposób wybielić wszystkich fragmentów i zakamarków swoich zębów.

W sklepach z roku na rok jest coraz więcej preparatów wybielających, przede wszystkim past, lakierów i pasków wybielających. We wszystkich tych produktach substancją aktywną, która odpowiada za wybielenie zębów, jest nadtlenek wodoru, który stosuje się także przy profesjonalnym wybieleniu zębów. Niezależnie jednak od tego, który z tych preparatów wybierzemy, zawsze będziemy mieli problem żeby dotrzeć także do szczelin między zębami, przez co nasze zęby będą wydawały się bielsze, jednak nadal pozostaną na nich także nieestetycznie wyglądające, ciemniejsze plamki. W przypadku past wybielających, problem ten jest najmniejszy, jednak jednocześnie preparaty te nie dają tak szybkich efektów. W jaki sposób zatem wybielić swoje zęby?

Profesjonalne wybielanie – Nakładki i lampy Beyond

Jeżeli ktoś naprawdę chciałby szybko i skutecznie wybielić swoje zęby, nie ma wyboru i powinien przyjść na wizytę do gabinety stomatologicznego, w którym oferowane są także zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. Ceny takich zabiegów są co prawda wyższe od cen ogólnie dostępnych preparatów wybielających, ale za to przynoszą niemal natychmiastowe efekty.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, dentysta z Kliniki Stomatologicznej Medentes pod Szczecinem: Obecnie w gabinetach stomatologicznych stosuje się dwa sposoby wybielania zębów: metodę nakładkową oraz wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond. Obie te metody przynoszą bardzo dobre rezultaty i pozwalają równomiernie wybielić zęby nawet o 5 odcieni.

Metoda nakładkowa

Pierwsza z tych metod, czyli metoda nakładkowa, polega na samodzielnym stosowaniu w domu przygotowanych w gabinecie nakładek na zęby. Lekarz stomatolog po zgłoszeniu się do niego pacjenta, wykonuje odcisk zębów, na podstawie którego przygotowywana jest cienka nakładka. Oprócz tego dobierany jest także preparat wybielający o właściwej mocy. Pacjent otrzymuje oba te elementy i w celu wybielenia swoich zębów musi stosować nakładki z nałożonym preparatem na noc, lub przez około 4 godziny każdego dnia. Cały proces trwa około 2 tygodni, jednak efekty wybielania są widoczne już po około 7 dniach.

Lampy Beyond

Druga metoda, czyli wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond jest ceniona przez pacjentów przede wszystkim za szybkość osiągniętego efektu. Zabieg bowiem sprowadza się do zaledwie jednej, trwającej około godziny  wizyty w gabinecie, w trakcie której pokrywa się zęby specjalnym preparatem wybielającym, zabezpiecza się dziąsła i naświetla się zęby wspomnianą lampą Beyond. Lampa przyspiesza działanie wybielacza, dzięki czemu możliwe jest tak szybkie osiągnięcie efektu wybielenia.

śr. ocena 0 / głosów 0