SPA najlepsza regeneracja po wędrówkach w Karkonoszach


Karkonosze są jednym z najpopularniejszych w Polsce pasm górskich. Szklarska Poręba, Śnieżka, Karpacz – ten najwyższy masyw Sudetów kryje w sobie wiele atrakcyjnych miejsc, które każdego roku są odwiedzane przez miliony turystów. Jednak bo wyczerpującej górskiej wędrówce warto jest zadbać o właściwą regenerację mięśni i całego organizmu. Doskonałym rozwiązaniem jest wybranie takiego miejsca noclegowego, w którym znajduje się strefa SPA. Które zabiegi są polecane dla miłośników górskich wycieczek?

Zwiedzanie – przyjemne i… męczące

Największa atrakcją Karkonoszy są oczywiście piękne góry, w których znajduje się bardzo wiele, niezbyt trudnych szlaków turystycznych dostępnych praktycznie dla każdego miłośnika górskich wędrówek. Liczne schroniska, ciekawe szlaki turystyczne, zarówno piesze, jak i rowerowe, a także doskonała infrastruktura – wszystko to przyciąga miłośników górskich eskapad. Karkonosze to także wspaniałe miejsce do spędzenia wakacji dla amatorów mocnych wrażeń – panują tu idealne warunki do uprawiania sportów ekstremalnych, np. paralotniarstwa. Obcowanie z pięknem Karkonoszy zawsze dostarcza wspaniałych wrażeń.

Zanim jednak wybierzemy się w góry musimy dobrze zaplanować nasz urlop. Żeby ułatwić sobie wędrówkę po górach, powinniśmy wybrać dobrą bazę noclegową, z której będziemy mieli dostęp do wielu szlaków oraz ewentualnie możliwość łatwego dojazdu w inne rejony gór. Jednym z najczęściej wybieranych miasteczek w Karkonoszach jest z pewnością Szklarska Poręba. Znalezienie dobrych noclegów w Szklarskiej Porębie nie powinno być problemem, ponieważ miejscowość ta dysponuje bardzo bogatą bazą hotelową. Wśród nich znajdują się także pensjonaty posiadające strefę SPA.

SPA po górskiej wędrówce

Niezależnie od tego, czy pokonamy wielogodzinną trasę w górach, czy wybierzemy się na zwiedzanie okolicznych zabytków, zmęczenie z pewnością da o sobie znać. Po takim wysiłku każdy potrzebuje odprężenia: regeneracji zmęczonych wędrówką mięśni, wyciszenia umysłu, relaksu dla ciała i ducha… W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty obiektu SPA. W Karkonoszach znajdziemy renomowane pensjonaty o takim profilu, czego przykładem może być SPA w Domu “Pod Koziołkami” w Szklarskiej Porębie. Na które zabiegi warto się zdecydować po górskiej marszrucie?

Zabiegi dla wędrowców

Wśród turystów, którzy lubią górskie wędrówki dużą popularnością cieszy się przede wszystkim sauna fińska. Jest to sauna sucha, która pozwala uzyskać wysoką temperaturę powietrza przy niskiej wilgotności. Zabieg ten wpływa odprężająco na organizm – oczyszcza ciało, poprawia ukrwienie, a tym samym poprawia też efektywność umysłu. Rozluźnienie mięśni oraz uelastycznienie stawów to właśnie to, czego potrzeba nam po dłuższych spacerach i wędrówkach. Nie bez przyczyny z sauny fińskiej chętnie korzystają sportowcy, a także osoby z chorobami mięśniowymi i reumatycznymi. Równie atrakcyjnym wyborem będzie łaźnia parowa o niższej temperaturze (zwykle ok. 40oC), ale wysokiej wilgotności. Kąpiel w ciepłej parze wpływa kojąco na obolałe, sztywne mięśnie i obrzęknięte stawy.

Strudzony wędrowiec, który chciałby przynieść ulgę nadwyrężonym mięśniom, powinien też skorzystać z jacuzzi. Rytuał regeneracyjny w SPA warto zakończyć odpoczynkiem na podgrzewanej leżance. Tak odprężeni z pewnością znajdziemy siłę na podbój kolejnych szczytów i zwiedzanie ciekawych miejsc, których w Karkonoszach jest tak wiele.

śr. ocena 5 / głosów 2