Przeszczep włosów. Metody i koszty


Łysienie to problem cywilizacyjny, który dotyczy mężczyzn w coraz młodszym wieku. Wypadające włosy bywają przyczyną licznych kompleksów – wpływają na pogorszenie samopoczucia i wycofania w kontaktach społecznych. Nie mamy więc do czynienia wyłącznie z trudnościami natury estetycznej, ale i psychiczno-emocjonalnej. Na szczęście współczesna medycyna oferuje coraz więcej metod, umożliwiających skuteczną walkę z postępującymi zakolami, a nawet z bardzo zaawansowanymi stanami łysienia. Doskonałą receptę na rozwiązanie przykrego problemu stanowią profesjonalne przeszczepy włosów.

Przeszczep włosów. Metody i koszty

Operacje przeszczepu włosów cieszą się coraz większą popularnością. Nie powinno to nikogo dziwić. Współczesne zabiegi – przeprowadzane w renomowanych tureckich klinikach – mają niewiele wspólnego z tymi, znanymi jeszcze kilkanaście lat temu. To metody stawiające na pełne bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta – gwarantujące dobre rezultaty estetyczne, przy stosunkowo niskich nakładach pieniężnych. Najciekawszą z nich prezentujemy poniżej.

Metoda FUE

FUE to metoda przeszczepu polegająca na pobieraniu jednostek włosów ze strefy biorczej, usytuowanej z boków i z tyłu głowy. Przeszczepowi podlegają włosy dominujące, niepodatne na proces łysienia. Poszczególne jednostki (tzw. unity, składające się z 1-4 włosków) są przeszczepianie przy pomocy specjalnych igieł punkcyjnych. Metoda jest mało inwazyjna. Przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga interwencji skalpela i nie pozostawia blizn typowych dla metody STRIP. W trakcie jednej wizyty w klinice można wykonać do 6000 przeszczepów, zależnie od gęstości włosów pacjenta. Proces regeneracji pozabiegowej nie jest obciążający i umożliwia dość szybki powrót do codziennych czynności.

W celu jeszcze lepszego gojenia się tkanek, można wykorzystać osocze bogatopłytkowe PRP. Przyspiesza ono proces gojenia, ale też przedłuża żywotność mieszków włosowych, pozwalając na ich wzmożoną adaptację w miejscu dokonania przeszczepu. W efekcie przeszczepione mieszki włosowe są zaopatrywane w cenny tlen i hormon wzrostu, wykazując większą odporność na wpływy środowiska zewnętrznego – objaśnia przedstawiciel firmy Fly Medica, wyspecjalizowanej w organizacji profesjonalnych przeszczepów włosów w Turcji.

Dlaczego Turcja?

Turcja słynie z wysokiej klasy specjalistów w zakresie przeszczepów włosów. Tureckie kliniki dysponują najnowocześniejszymi rozwiązaniami i metodami – takimi jak wspomniane już FUE. Niestety, wiele osób zniechęca się do wyjazdów z uwagi na odległość, formalności i barierę językową. Alternatywa w postaci polskich specjalistów bywa jednak ryzykowna, a często też – o dziwo – znacznie bardziej kosztowna. Działalność firm takich jak Fly Medica jest skierowana do osób borykających się z problemem łysienia, które chcą skorzystać z pomocy wysokiej klasy specjalisty, nie martwiąc się o organizację wyjazdu zagranicznego. Wszystkie kwestie są dopracowywane w porozumieniu z przedstawicielami w Polsce. Klient przechodzi tu też podstawową konsultację i kwalifikację do zabiegu. Dopiero później wsiada w samolot. Orientacyjny koszt wyjazdu to około 3000 euro. W kwotę oprócz zabiegu wliczone są również: bilet lotniczy, kilkudniowy pobyt w hotelu, niekiedy także opieka tłumacza. To ogromne udogodnienie które sprawia, że można skoncentrować się na procedurze zabiegowej i cieszeniu jej rezultatami. Te na pewno okażą się satysfakcjonujące.

śr. ocena 4.9 / głosów 590