Preparaty do wybielania zębów


Wiele osób marzy o tym, by ich zęby były śnieżnobiałe. Niestety, wbrew powszechnemu przekonaniu zęby z natury są lekko żółtawe, a co więcej – samo regularne szczotkowanie nie poprawi ich kolorytu. Jeśli chcemy zachwycać wszystkich białym uśmiechem, konieczne będzie zastosowanie odpowiednich preparatów wybielających. Oto kilka specjalistycznych produktów, które warto wziąć pod uwagę.

Peroxidon

Preparat ten jest przeznaczony jest do odbarwiania zębów martwych bezmiazgowych, które z czasem ciemnieją. W jego skład wchodzi nadtlenek mocznika. Środek sprzedawany jest w formie proszku, który po zmieszaniu z gliceryną daje gotowy produkt.

Superwhite – puder wybielający

Puder używa się podobnie jak pastę do zębów – wystarczy nanieść jego niewielką ilość na szczoteczkę i umyć nim zęby. Zaleca się używać go wraz z pastami Superwhite Original oraz Protect. Składniki wchodzące w skład pudru reminalizują szkliwo i działają antybakteryjnie. Niski wskaźnik ścieralności na poziomie RDA16 nie uszkadza szkliwa i nie wywołuje nadwrażliwości zębów. Zalecany jest osobom, które chcą usunąć z zębów ślady przebarwień po kawie, herbacie czy nikotynie.

Produkty Opalescence

Marka Opalescence jest jednym z wiodących producentów profesjonalnych preparatów wybielających. W jej ofercie znajdziemy między innymi nakładkowe systemy wybielające do stosowania domowego oraz preparaty wykorzystywane w zakładach stomatologicznych. Produkty z pierwszej grupy oparte są o tlenek karbamidu o stężeniu 10 lub 16% i pH 6,5 – choć stosuje się je samodzielnie, należy kierować się w tym wskazówkami lekarza. Produkty do stosowania przez stomatologów (Opalescence Boost) oparte są o 40% nadtlenek wodoru (perhydrol) o pH 7. Preparat składa się z dwóch substancji w oddzielnych strzykawkach – aktywatora oraz bazy. Wśród produktów tej marki znajdziemy również preparat Opalescence Endo, przeznaczony do wybielania zębów martwych, przeleczonych endodontycznie.

Wszystkie opisane wyżej produkty oraz wiele więcej znajdziemy w ofercie sklepu internetowego firmy Sal-Dental, specjalizującej się w detalicznej i hurtowej sprzedaży materiałów i sprzętu stomatologicznego.

śr. ocena 6.3 / głosów 4