Poczuj się zrelaksowany – zalety masażu


Każdy z nas potrzebuje czasami odrobinę wytchnienia. Jednym wystarczy wieczór z książką, innym lampka dobrego wina, kolejni z kolei potrzebują, aby ktoś się nimi zajął podczas masażu. To wtedy bowiem dopiero czują się w pełni zrelaksowani, ich ciało i umysł odpoczywają, a oni mogą zmierzyć się z kolejnymi przeciwnościami.

masaz

Masaż – dlaczego warto?

Przede wszystkim masaż jest idealnym czasem relaksu. Nie ma to jak położyć się na specjalnym, wygodnym stole po całym tygodniu pracy i wyciszyć się, czując przyjemny nacisk. Ale nie tylko o odprężeniu należy tutaj wspomnieć. Masaż to poprawa krążenia, metabolizmu, pobudzenie układu immunologicznego i złagodzenie wszelkich napięć – dodaje nasz ekspert z Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor.

Jaki masaż powinniśmy wybrać?

To, jaki masaż powinniśmy wybrać, zależy przede wszystkim od stanu naszego zdrowia. Niektórzy mogą sobie pozwolić tylko na masaż relaksacyjny, wielu zaś potrzebuje masażu odcinkowego, jeśli dana partia ciała jest narażona na większy wysiłek. Kiedy natomiast chcemy poprawić swoją odporność, idealny będzie drenaż limfatyczny. Kwestię doboru masażu powinniśmy uzgodnić z naszym masażystą.

Wybór salonu kosmetycznego

Wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego to wcale nic prostego. Nie wystarczy znaleźć przyjemne miejsce, w którym cichutko gra muzyka. W gabinecie powinny pracować doświadczone w swoim zawodzie osoby, które nie zrobią nam krzywdy, ale sprawią, że poczujemy się lepiej. Istotna jest także nienaganna czystość, poczucie intymności i przyjazne, uprzejme nastawienie do klienta. Konieczny jest również wywiad, aby dowiedzieć się o przebyte choroby czy skłonności do uczuleń osoby korzystającej z gabinetu. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że otrzymamy najwyższą jakość usług, tak jak proponuje nam to Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor.

śr. ocena 5 / głosów 3