Paznokcie hybrydowe. Co to takiego?


Jeśli masz naturalnie piękne, kształtne paznokcie, które dodatkowo są mocne, to jesteś szczęściarą. Naprawdę wiele dziewczyn i kobiet musi poświęcać na pielęgnację paznokci sporo czasu, energii i pieniędzy. Tobie w zupełności wystarczy pilniczek i odrobina lakieru, by nadać dłoniom szałowy look. A jeżeli mimo wszystko drażni cię konieczność częstego odświeżania manicure, skorzystaj z hybrydy.

manicure-hybrydowy

Odpryskujący lakier do paznokci nie należy do przyjemnych widoków. Z kolei cotygodniowe rytuały w domu lub w gabinecie stylistki mogą być kłopotliwe. Jeżeli chcesz cieszyć się głębokim kolorem i połyskiem długo, zdecyduj się na manicure hybrydowy. Opowiadamy, co to takiego.

Manicure hybrydowy – trwała stylizacja paznokci

W ostatnich latach manicure hybrydowy zyskał pozycję najczęściej wybieranego zabiegu stylizacji paznokci. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że jest to rozwiązanie, które pozwala uzyskać praktycznie dowolny efekt kolorystyczny. Paznokcie hybrydowe są stosowne w każdej sytuacji, możesz zaprezentować je zarówno na imprezie, jak i w szkole czy w pracy – mówi ekspert z Akademii Semilac® w Katowicach.

Lakiery hybrydowe łączą w sobie cechy lakierów klasycznych i żelowych. Aplikacja jest bardzo prosta i nie zajmuje wiele czasu, zaś cieniusieńka warstwa gwarantuje naturalny wygląd. Jednocześnie takie lakiery są niezwykle trwałe, nie ścierają się, nie kruszą i nie odpryskują. Wyrazisty kolor i połysk utrzymuje się na płytce paznokcie nawet do miesiąca.

Co ważne, manicure hybrydowy nie służy przedłużaniu paznokci czy zmianie kształtu płytki. Lakiery nadają paznokciom barwę, a dodatkowo wzmacniają i utwardzają płytkę. Dodatkowe efekty możemy jednak osiągnąć, wykonując na hybrydzie dodatkowe elementy stylizacji.

Jak przebiega aplikacja lakieru hybrydowego?

Tak jak każdy zabieg stylizacji paznokci, również manicure hybrydowy powinna poprzedzać dezynfekcja dłoni i odpowiednie przygotowanie paznokci. Nadajemy paznokciom kształt, odsuwamy skórki, odtłuszczamy i matowimy płytkę paznokcia.

Następnym krokiem jest naniesienie na płytkę paznokci bazy hybrydowej, którą należy utwardzić za pomocą lampy UV. Dopiero teraz można aplikować lakier koloryzujący. Zazwyczaj stylistka nakłada dwie warstwy lakieru hybrydowego i top. Niezwykle ważne jest, by po nałożeniu każdej kolejnej warstwy skorzystać z utwardzania lampą.

Na koniec stylistka przemywa paznokcie specjalnym cleanerem, dzięki któremu top hybrydowy utrzymuje połysk, i wciera w skórki odpowiedni olejek. Voilà! Twoje hybrydowe paznokcie są już gotowe!

śr. ocena 5 / głosów 5