Olejek czy balsam – co nakładać na brodę?


Jednym z atrybutów mężczyzny jest jego broda. Oczywiście nie wszyscy panowie są jej zwolennikami. Niektórzy wolą całkowity brak zarostu lub żeby był on maksymalnie kilkudniowy. O włosy w tym miejscu trzeba dbać, ponieważ w przeciwnym razie właściciel brody może być postrzegany jako nieatrakcyjny. Pomóc w pielęgnacji mogą różnego rodzaju specyfiki takie jak olejek albo balsam. Które wybrać?

Pielęgnacja brody

Jak dbać o brodę?

Broda u mężczyzny powoduje, że przez część społeczeństwa jest on postrzegany jako atrakcyjniejszy. Jednak aby tak było, właściciel musi dbać o zarost. Podstawowym zabiegiem jest więc podcinanie włosów. W zależności od upodobań mogą mieć one różną długość w każdym rejonie twarzy. Klasycznym stylem jest jednak równe przycięcie całej brody.

Regularne podcinanie zarostu spowoduje, że broda zawsze będzie wyglądać świeżo. Jednak do tej czynności potrzebne są odpowiednie narzędzia. Dawniej w tym celu wykorzystywano brzytwę lub żyletkę. Obecnie rozpowszechnione są golarki ręczne lub elektryczne – mówi pracownik firmy NIE tylko dla Dżentelmenów.

Proces golenia lub strzyżenia jest dzięki temu łatwiejszy oraz szybszy. Trzeba też pamiętać, że w tych urządzeniach należy raz na jakiś czas wymienić ostrza, ponieważ stępione nie będą pozwalały dbać o brodę we właściwy sposób.

Jakie kosmetyki stosować na brodę?

W zależności od efektu, jaki chce się uzyskać, barberzy polecają różne kosmetyki. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju olejki lub balsamy do brody. Pozwolą one zachować dobrą kondycję włosa oraz spowodują, że zarost będzie się wyróżniał swoją atrakcyjnością. Dobrze wystylizowana broda przyciągnie wzrok.

Olejki do brody służą przede wszystkim do nawilżenia i odświeżenia zarostu. Dodatkowo zapewniają zdrowy wygląd oraz powodują, że włosy pachną w przyjemny sposób. Szeroka gama kosmetyków pozwala wybierać z praktycznie niezliczonej ilości dostępnych zapachów. Podobne właściwości ma także balsam. Jednak ten specyfik nie wydziela tak intensywnego zapachu. Jego głównym zadaniem jest pomóc wystylizować brodę w wybrany sposób. Ułożony zarost nie zmieni swojego położenia w ciągu dnia, co pozwoli zachować ten sam wygląd zarówno rano, jak i wieczorem.

Jakie kosmetyki dla golących się mężczyzn?

Nie wszyscy panowie są zwolennikami brody. Niektórzy wolą golić się do zera. Aby było to komfortowe i sprzyjało atrakcyjnemu wyglądowi, należy wykonywać tę czynność codziennie lub w przypadku wolniej rosnącego zarostu raz na kilka dni.

Dla ogolonych mężczyzn poleca się kremy lub żele po goleniu Zapobiegają one powstawaniu podrażnień oraz pozwalają zadbać o skórę na twarzy, nawilżając ją.

śr. ocena 0 / głosów 0