Odżywki, maski, olejki i inne produkty pielęgnacyjne do włosów. Jak się w tym połapać?     


Każda kobieta, która pragnie, aby jej włosy były odżywione, musi wiedzieć, w jaki sposób zadbać o ich kondycję. Do pielęgnacji najczęściej wykorzystywane są odżywki, maski oraz olejki do włosów, które w zależności od konkretnego produktu, wykazują inne działanie. Duże znaczenie ma także częstotliwość ich stosowania, ponieważ zbyt częste lub za rzadkie używanie kosmetyków może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Jak działa odżywka, maska i olejek do włosów? Wyjaśniamy!

Kosmetyki do włosów

Jak działa i co daje odżywka do włosów?

Nie ulega wątpliwości, że odżywki to podstawa codziennej pielęgnacji. Są to kosmetyki o delikatnej konsystencji, dlatego też bez obaw mogą być stosowane po każdym myciu włosów. Do regularnych zabiegów dobrze sprawdzi się odżywka Morfose w sprayu dostępna w hurtowni fryzjerskiej R&s Capelli. Profesjonalny kosmetyk z dodatkiem keratyny, czyli niezbędnego składnika do utrzymania zdrowego wyglądu włosów, doskonale nawilży włosy. Tego typu produkt ułatwia również rozczesywanie mocno splątanych pasm oraz dodatkowo chroni fryzurę przed prostowaniem i suszeniem.

Maska – czyli jak poprawić kondycję włosów?

Maski do włosów w odróżnieniu od odżywek mają w składzie o wiele więcej składników aktywnych, które wnikają głęboko w strukturę włosa. W efekcie regenerują włosy i tworzą na ich powierzchni powłokę chroniącą je przed czynnikami zewnętrznymi. Maski nie powinny być stosowane częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Ze względu na swoją gęstą konsystencję, zazwyczaj należy trzymać je na włosach znacznie dłużej niż inne kosmetyki. Z racji tego, że maski do włosów są bogate w substancje, m.in. takie jak proteiny pszenicy, jedwabiu, aloes i witaminę C, odżywiają suche i bardzo zniszczone fryzury, nadając im jednocześnie blasku.

Jak stosować olejki do włosów?

Olejki do włosów to kosmetyki, które mogą być używane na wiele sposobów. W zależności od potrzeb oraz kondycji włosów można aplikować je na rozdwojone końcówki, które skutecznie wzmocnią i poprawią ich wygląd. Olejek może być dodany do odżywki do włosów jako uzupełnienie zabiegu pielęgnacji, a także sprawdzi się do olejowanie włosów, czyli nakładania kosmetyku na całą długość pasm.

Warto podkreślić, że olejki działają odżywczo nie tylko na samą strukturę włosów, ale również oddziałują na skórę głowy. Olejek oczyszczający Shot Design na bazie kolagenu, czyli podstawowego budulca skóry znakomicie złuszcza i delikatnie czyści skórę głowy, dzięki czemu wzmacnia cebulki i zapobiega wypadaniu oraz przerzedzaniu się włosów.

śr. ocena 0 / głosów 0