Odżywka Garnier – Twój sposób na piękne i zdrowe włosy


Marzysz o pięknych i zdrowych włosach? Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Opiera się ona na stosowaniu odżywczych produktów i dostarczaniu kosmykom składników, których potrzebują. Szczególnie ważne jest stosowanie po każdym myciu odżywki do włosów, która nawilży pasma, wygładzi oraz dostarczy im tych substancji, których potrzebują. Każde włosy są inne i mają inne potrzeby, dlatego ważne jest, by wybrać odpowiednią dla nich odżywkę. Garnier ma w swojej ofercie szeroki wybór produktów dostosowanych do różnych rodzajów włosów. Sprawdź, co będzie najlepsze dla twojej fryzury!

Potrzebujesz dobrej odżywki? Garnier ma coś dla ciebie

Każde włosy potrzebują odżywienia, tak samo jak każdy człowiek codziennie spożywa posiłki, by mieć energię i być zdrowym, silnym. Jednak nie każde kosmyki chcą tych samych substancji odżywczych: jedne trzeba nawilżyć, innym nadać objętości, a inne odbudować od środka. Wszystko zależy od rodzaju włosów oraz ich ogólnego stanu. Odżywka do włosów dostosowana do potrzeb kosmyków, taka, która w składzie ma substancje, których pasma potrzebują, działa dogłębnie i nada kosmykom świetny wygląd. Źle dobrana natomiast może jeszcze pogorszyć stan włosów lub nie przynieść żadnych pozytywnych efektów. Każda odżywka Garnier dostosowana jest do potrzeb różnych typów włosów, po to, by dostarczyć im właśnie tego, czego w danej chwili potrzebują – dla zdrowia i blasku pasm.

Najlepsza odżywka do włosów to odżywka dobrana do rodzaju włosów oraz problemu, których ich dotyczy. Sprawdź, jak ustalić swój rodzaj!

Pielęgnacja włosów jest uzależniona od rodzaju włosów oraz ich stanu. Jedną z najbardziej podstawowych kwestii, jaką należy ustalić, jest porowatość kosmyków. Jak określić ten parametr?

  • niskoporowate – uznawane za zdrowe. Pasma są śliskie, gładkie, łuski włosa nie odstają. Są odporne na stylizację, trudno je zmoczyć, a później długo schną, ale nie puszą się i nie elektryzują.
  • wysokoporowate – to całkowite przeciwieństwo niskoporowatych pasm. Łatwo je zmoczyć i bardzo szybko schną, są jednak przy tym suche i zniszczone, puszą się, jednak przy tym dobrze układają.
  • średnioporowate, czyli połączenie dwóch wcześniej wymienionych typów.

Jak rozpoznać, który z typów występuje u nas? Najprościej umieścić włos w pojemniku z wodą i pozostawić go na 5-10 minut. Po tym czasie sprawdź, co stało się z kosmykiem. Jeśli unosi się na wodzie – masz włosy niskoporowate, jeśli jest w części zanurzony – średnioporowate, natomiast jeśli w całości zniknął pod wodą – wysokoporowate.

Włosy w różnym miejscu mogą mieć różną porowatość, zatem by zapewnić im jak najlepszą pielęgnację, warto przyjrzeć się i dokładnie i wydzielić sekcje. Bardziej zniszczone strefy będa wymagać bardziej odżywczej pielęgnacji.

Jak odżywić zniszczone włosy? Dobór odżywki

Włosy niskoporowate nie potrzebują regeneracji, są bowiem w dobrej kondycji. Jak każdym pasmom jednak należy im dostarczyć składników odżywczych. Warto wybierać nawilżające odżywki, jak na przykład Ultra Doux Siła 5 roślin.

Włosy wysokoporowate potrzebują dogłębnego odżywienia, najlepiej więc sprawdzą się produkty z olejami w składzie oraz te typowo regeneracyjne. Warto wypróbować Fructis Goodbye Damage lub odżywkę wzmacniającą Oil Repair 3 Butter. dobrym pomysłem będzie także stosowanie Mgiełki Olejkowej, która ochroni kosmyki oraz nada im miękkość i blask.

Włosy średnioporowate potrzebują zrównoważonej pielęgnacji. Dobrze sprawdzą się produkty odżywcze, ale lekkie, by nie obciążyć pasm. Awokado i Masło karite czy Drożdże Piwne i Owoc Granat nawilżą kosmyki, odżywią je, nadadzą blask oraz lekkość.


śr. ocena 5 / głosów 1