Naturalne kremy do twarzy. Jakie składniki powinny posiadać?


Świadome dbanie o własny wygląd to coś, czym interesuje się coraz większa liczba osób – i nie ma w tym absolutnie nic złego. Uroda bowiem jest bezcenną wartością, która każdego dnia zasługuje na mniej lub bardziej wyraźne podkreślenie. Rozwijając ten temat, zdecydowaliśmy się napisać artykuł, w którym odnosząc się do pielęgnacji cery, omówimy krótko kilka ciekawych składników, na jakich powinien opierać się prawdziwie naturalny krem.

Zdrowa i jędrna skóra twarzy – mówi osoba współtworząca drogerię Sylwitjest marzeniem każdej z nas, niezależnie od wieku. Nieubłagane procesy starzenia się mają niestety to do siebie, że nie można ich w żadnym wypadku skutecznie odwrócić. Jedyną, przynoszącą widoczne efekty strategią, jaką możemy tu przyjąć będzie skrupulatne zaopiekowanie się samą sobą, przejawiające się w wypracowaniu swoistego rytuału piękna. Nie powinien on bynajmniej sprowadzać się do wieczornego zmycia makijażu, lecz raczej kręcić się wokół dostarczania cerze odpowiedniej dawki elementów odżywczych, bardzo korzystnie wpływających na jej zdrowie.

Składniki znane od tysięcy lat

Choć stosowanie naturalnych substancji pielęgnacyjnych stało się obecnie wysoce popularnym trendem, faktem jest, że już tysiące lat temu – w wyniku poszukiwań sposobów poprawy kondycji skóry – ludzie korzystali z pomocy, jaką mogło im zaproponować tylko środowisko. Jak się okazuje, wiele z tych składników posłużyło za bazę kremów, które dziś możemy po prostu, atrakcyjnie zapakowane, kupić w sklepie. Jakie to elementy? Po odpowiedź zapraszamy niżej.

Aloes

Aloes zwyczajny (Aloe vera) to roślina pochodzenia afrykańskiego, której łagodzące ból właściwości znane są od bardzo dawna – nic dziwnego, że szybko i na szeroką skalę znalazła zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Ilości witamin i minerałów, jakie w sobie zwiera mogą doprawdy zachwycać, tym bardziej, że ich skumulowane działanie daje warte odnotowania efekty. Mowa tu chociażby o łagodzeniu stanów zapalnych, głębokim nawilżeniu i zmiękczeniu skóry, czy też doskonałej wręcz regeneracji uszkodzonych komórek.

Węgiel aktywny

Choć nazwa tej substancji może nie brzmieć w tym przypadku zachęcająco, absorpcyjne cechy węgla aktywnego spowodowały, że branża beauty słusznie się nim zainteresowała. Przechodząc do konkretów, znakomicie radzi on sobie z pochłanianiem toksyn znajdujących się w naskórku, przy okazji eliminując niepożądany nadmiar łoju.

Oliwki

Znane wszystkim oliwki – podobnie jak większość składników na naszej liście – od niepamiętnych czasów stosowane są w lecznictwie i oczywiście pielęgnacji. Zawarte w nich cząsteczki pomagają ujędrnić i rozświetlić skórę, co samo w sobie jest już czymś godnym uwagi. Lecz to nie wszystko – kremy bazujące na oliwkach znakomicie natłuszczają, zapewniając gładkość, a przy okazji chroniąc również przed wpływem różnych szkodliwych czynników.

Zielona herbata

Zielona herbata, zawierając witaminy C i E, działa przeciwutleniająco, fundując naszej skórze bardzo dobre samopoczucie, wiążące się z zastrzykiem świeżości. Kolejne pozytywna cecha tego specyfiku to ochrona przed skutkami długotrwałej ekspozycji na słońce, sprowadzającą się między innymi do efektywnego redukowania stanów zapalanych.

Masło shea

Ten wydajny, egzotyczny specyfik, pozyskiwany z bogatych w tłuszcze nasion, kompleksowo odżywia ciało, uodparniając ja na dotkliwe w skutkach przesuszenia. Masło shea, charakteryzując się także właściwościami ujędrniającymi i przeciwzmarszczkowymi, uważane jest za prawdziwy eliksir, tym bardziej że jego stosowanie zaleca się osobom w dowolnym wieku, odznaczającym się każdym typem skóry.

śr. ocena 0 / głosów 0