Na czym polega zabieg Regeneris?


Zabieg Regeneris, jak sama nazwa wskazuje, wykonywany jest w celu odmłodzenia skóry twarzy. W odniesieniu do tej metody, często możemy się także spotkać z określeniem „wampirzy lifting”. Głównym celem zabiegu jest zlikwidowanie zmarszczek. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego. Na czym dokładnie polega cała procedura Regeneris, dowiesz się z naszego artykułu.

zabieg-odmladzajacy

Odmładzająca moc osocza bogatopłytkowego

Zabieg odmładzający Regeneris opiera się na osoczu bogatopłytkowym. Jest więc najlepszą metodą odmłodzenia skóry dla osób, które z różnych powodów nie chcą się poddać zabiegom z zastosowaniem botoksu. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego daje doskonałe rezultaty. W jego skład wchodzą komórki oraz czynniki wzrostu bezpośrednio z krwi. W jaki sposób jest to możliwe?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, lekarz z Przychodni Specjalistycznej High-Med w Warszawie: w dniu zabiegu, od pacjentki pobierana jest niewielka próbka krwi. Potem jest ona odwirowywana, w wyniku czego udaje się otrzymać aż kilkukrotną koncentrację płytek krwi, które później, już w zabiegu Regeneris, są wykorzystywane do pobudzenia skóry pacjentki lub pacjenta do wzmożonej produkcji kolagenu oraz do nasilenia procesów samoodbudowy. Wirowanie służy oddzieleniu od siebie białych i czerwonek krwinek. Czyste osocze bogatopłytkowe zawiera wyłącznie poddane zagęszczeniu płytki krwi.

Alternatywna nazwa zabiegu, czyli „wampirzy lifting” wziął się stąd, że podczas zabiegu pod skórę wstrzykiwana jest własna krew pacjenta w postaci osocza bogatopłytkowego.

Przebieg zabiegu Regeneris

Po wcześniejszych rozmowach konsultacyjnych, pobraniu próbki krwi oraz uzyskaniu preparatu, czyli osocza bogatopłytkowego, można przystąpić do wykonania zabiegu Regeneris. Wykonuje się go na skórze twarzy. W trakcie zabiegu poddaje się ją dokładnemu ostrzykiwaniu, w taki sposób, aby możliwe było wprowadzenie pod nią preparatu. Ostrzykiwanie oraz podanie preparatu może być wykonane na dwa sposoby. Jeżeli celem zabiegu ma być całkowite odmłodzenie skóry, przeprowadza się go w formie klasycznej mezoterapii, jeżeli zaś zależy nam na wygładzeniu konkretnych, głębokich zmarszczek, ostrzykiwanie i podanie preparatu odbywa się liniowo wzdłuż ich brzegów.

Zabieg odmładzania skóry twarzy z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczny. Regeneris pozwala też na otrzymanie znakomitych rezultatów.

śr. ocena 5 / głosów 6