Na czym polega przedłużanie włosów?


Włosy są synonimem kobiecości i niewątpliwie atrybutem. Kobiety z pięknymi włosami czują się atrakcyjniejsze tak też są postrzegane. Niestety nie każdą matka natura obdarzyła gęstymi i pięknymi włosami. Często na skutek stresu, koloryzacji czy też innych czynników włosy stają się słabe i niezbyt dobrze się prezentują, co może powodować kompleksy. W takiej sytuacji ratunkiem mogą być naturalne włosy doczepiane.

Bo ważny jest rodzaj

Na samym początku należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj włosów. Mogą one być naturalne i syntetyczne. Jak wiadomo naturalne włosy doczepiane są zdecydowanie lepszym wyborem. Jednak włos doczepiany włosowi doczepianemu nierówny. Można wybrać włosy słowiańskie, europejskie, a także indyjskie. Te ostatnie są pozyskiwane w sposób niehumanitarny, a ponadto ze względu na to, że często oddaje je biedota są kiepskiej jakości, ze względu na uboższą dietę. Najlepszym wyborem spośród naturalnych włosów doczepianych w sklepie z włosami są włosy słowiańskie, które są mocne, zdrowe i nie były poddawane żadnym zabiegom chemicznym ani farbowaniu. Oczywiście takie włosy można doczepić na kilka sposobów, z których jedne są bardziej, a inne mniej trwałe. Zatem na jaką metodę warto się zdecydować?

Przedłużanie włosów metodą clip in – na szczególne okazje

Metody przedłużania włosów można podzielić na bardziej trwałe i mniej trwałe. Czasem chce się włosy przedłużyć jednorazowo, na szczególną okazję np. na ślub. Wtedy najlepszym wyborem wydaje się być metoda przedłużania i zagęszczania włosów typu clip in. Polega ona na dopinaniu naturalnych włosów doczepianych do własnych włosów za pomocą specjalnych spinek bądź klipsów. Oczywiście najlepiej takie przedłużanie włosów wykonać w zakładzie fryzjerskim, a nie samodzielnie, gdyż bardzo łatwo uzyskać efekt widocznych doczepów, przy nieodpowiednim wpięciu włosów. Kupując samodzielnie naturalne włosy doczepiane trzeba zwrócić uwagę na to czy są miękkie i gładkie w dotyku, jeśli są bardziej szorstkie i plastikowe, to znaczy, że zostaliśmy oszukani i włosy są syntetyczne. Zdarza się również, że sprzedawcy mieszają włosy naturalne z syntetycznymi. Stąd konieczne jest wybranie renomowanego sklepu z włosami. Tylko dobry sklep zagwarantuje nam wysoką jakość doczepianych włosów, które będzie można po przedłużeniu bez problemu poddawać stylizacji.

Przedłużanie włosów metodą na ciepło

Włosy można również przedłużać metodą na ciepło. Jedną z nich jest metoda keratynowego przedłużania włosów. Tutaj przedłuża się włosy doczepiając je do naturalnych za pomocą zgrzewarki z keratyną w temperaturze 180 stopni. Jedną z metod na ciepło jest również metoda clip on. Polega ona na zgrzewaniu pasm naturalnych doczepianych włosów z własnymi. Jednak w tej metodzie stosuje się specjalny klej, w związku z tym nie jest to trwała metoda doczepiania i z czasem pasma pod wpływem używanych kosmetyków mogą zacząć odpadać.

Inne metody przedłużania włosów

Jeśli chce się uzyskać bardziej trwały efekt można zdecydować się na przedłużanie przy pomocy tulejek i mikroringów. W tej metodzie zaciska się pasemka naturalnych włosów doczepianych na własnych włosach. Jednak umiejętne wykonanie sprawia, że łączenia nie są w ogóle widoczne. Są jednak osoby, które są uczulone na metal i nie mogą skorzystać z tego typu metod. Dla nich z trwalszych możliwości pozostaje metoda keratynowa, a także metoda przedłużania za pomocą ultradźwięków. Ta ostatnia nie obciąża włosów i nie jest wykonywana w wysokiej temperaturze, tylko na zimno. Wykorzystuje się tutaj zgrzew keratynowy bez użycia wysokiej temperatury. Fale akustyczne o wysokich częstotliwościach są nośnikiem energii. Dzięki temu doczepiane włosy stają się plastyczne, a to z kolei powoduje trwałe połączenie z cebulką włosa. Zaletą tej metody jest niewidoczny efekt łączenia, jednak wadą wysoka cena.

Przedłużanie włosów jest doskonałym wyborem dla kobiet, które z jakiegoś powodu mają kompleksy na punkcie swoich włosów. Oczywiście kluczowe znaczenie ma dobór odpowiedniej metody. Najbardziej trwała wydaje się być metoda na ultradźwięki. Jednak dla tych, którym zależy na częstych metamorfozach najlepszym wyborem jest metoda clip in, dzięki której codziennie można inaczej upinać włosy, a jak wiadomo kobieta zmienną jest.

śr. ocena 5 / głosów 1