Na czym polega pedicure specjalistyczny?


Pedicure specjalistyczny to najchętniej wybierany zabieg w gabinetach podologicznych. Dbanie o wygląd paznokci u stóp to bowiem jedna z podstawowych czynności z zakresu pielęgnacji ciała. Jeśli nie mamy problemów ze stopami, zdecydujmy się na pedicure kosmetyczny. Jeśli jednak borykamy się z kłopotami zdrowotnymi, na ratunek przyjdzie nam pedicure specjalistyczny. Na czym polega?

pedicure

Aby należycie zadbać o dłonie i stopy, coraz częściej decydujemy się na wizytę u podologa. Gabinety wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując wybrane zabiegi w coraz bardziej przystępnych cenach, a także uatrakcyjniając je, stosując nowatorskie metody. Wizyta u podologa staje się nie tylko elementem dbania o zdrowie, lecz również formą relaksu. Coraz częściej gabinety podologiczne oferują usługi, związane nie tylko z troską o atrakcyjny wygląd, lecz również wchodzące w skład profilaktyki zdrowia. Jednym z nich jest pedicure specjalistyczny.

Stopa cukrzycowa

Pedicure specjalistyczny, w odróżnieniu od kosmetycznego, przeznaczony jest dla określonej grupy klientów.

Przede wszystkim z tej usługi korzystają osoby chorujące na cukrzycę – mówi specjalista podolog z Salonu Zdrowych Stóp Garbowska, działającego na terenie Opola oraz Wrocławia – Wówczas profilaktyka stopy cukrzycowej to podstawa. Pacjenci chorujący na tę dolegliwość mają zmniejszone odczucie bólu, przez co mogą nie zauważyć, że ze stopą dzieje się coś niedobrego.

Pedicure specjalistyczny, który może być wykonany zarówno w gabinecie jak i w domu klienta, pozwala w porę wychwycić niepokojące zmiany, takie jak nagniotki czy brodawki, które nieusunięte, są bardzo uciążliwe, a nawet niebezpieczne. W zakres tego rodzaj zabiegu podologicznego, wchodzi także korekta wrastających paznokci, co bardzo często jest jedynym ratunkiem przed operacją. Zaburzenia cukrzycy powodują zmiany w skórze i mogą prowadzić nawet do amputacji.

Nie tylko na cukrzycę 

Pedicure specjalistyczny jest dobrym sposobem na pozbycie się również innych problemów zdrowotnych, związanych z chorobami stóp. Pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe, odczuwane przy pękających stopach czy wrastających paznokciach. W jego zakres wchodzi także leczenie grzybicy stóp oraz paznokci oraz ich rekonstrukcja.

Ponieważ problemy ze stopami oznaczają ograniczone możliwości poruszania się, gabinety podologiczne oferują zabiegi z dojazdem do domu klienta, przeprowadzane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny. W domowym zaciszu specjalista delikatnie obetnie paznokcie, wytnie skórki czy wykona indywidualne obciążenie, przeciwdziałającym tym samym powstawaniu miejsc, sprzyjających rozwojowi ewentualnych infekcji.

śr. ocena 5 / głosów 6