Na czym polega manicure japoński i kiedy warto go wykonać ?


Rozdwajające i łamiące się paznokcie są bolączką wielu kobiet. Bardzo często przyczyna takiego stanu płytki nie wynika z samej diety czy stylu życia. Często prawdziwym powodem okazuje się niewystarczająca ilość witamin, minerałów i innych elementów, wpływających na odpowiedni wygląd paznokcia. Ratunkiem w takiej sytuacji może być manicure japoński. W Warszawie wiele salonów oferuje ten rodzaj pielęgnacji płytki. Warto upewnić się tylko, czy dane miejsce pracuje na oryginalnym zestawie p.Shine. Użycie właśnie tych produktów gwarantuje skuteczność wykonanego zabiegu.

Czym więc jest manicure japoński?

Jest to rodzaj manicure, który w Japonii jest już znany ponad 400 lat. Manicure japoński to systemem pielęgnacji płytki paznokcia, polegający  na wprowadzaniu w płytkę paznokcia odżywczych substancji. Metoda p.Shine jest pielęgnacją, która wzmacnia naturalne paznokcie, nadając im połysk różowej perły. Manicure japoński wzmacnia paznokcie i dodaje im blasku, a wszystko za prawą naturalnych składników – wit. A+E, H, prowitaminy B5, keratyny, pyłku pszczelego, który jest źródłem cystyny – aminokwasu,  eliminującego problem łamiących się paznokci oraz krzemionkę z Morza Japońskiego. Ta metoda zalecana jest dla paznokci kruchych, łamliwych i rozdwajających się. Idealnie sprawdzi się także w przerwach pomiędzy noszeniem stylizacji hybrydowych czy żelowych, a także jako pielęgnacja paznokci osób cierpiących na różne choroby płytki paznokciowej jak np. łuszczyca. Japoński manicure przede wszystkim odżywia płytkę, wzmaga cyrkulację krwi, co w konsekwencji przyczynia się do przyspieszenia wzrostu paznokci oraz poprawy ich kondycji.

Manicure japoński, podobnie jak każdy inny rodzaj manicure, zaczyna się od dezynfekcji dłoni oraz konsultacji dotyczącej stanu paznokcia, a także doprecyzowaniu długości i kształtu płytki, pożądanego przez Klienta.

Po dostosowaniu długości i kształtu stylistka przechodzi do opracowania skórek oraz wałów około paznokciowych. W większości salonów skórki wycinane są  przed polerowaniem płytki, jednak w wypadku, kiedy stylistka zauważy, że skórki są wyjątkowo wrażliwe i łatwo ulegają uszkodzeniu, może zdecydować się na ich wycięcie dopiero po wypolerowaniu paznokci. Żadna z tych metod usuwania nabłonka oraz skórek nie jest nieprawidłowa.

Po etapie przygotowującym płytkę oraz skórki, stylistka przystępuje do prawidłowej pielęgnacji p.Shine. Jako pierwszy etap, następuje odtłuszczenie płytki paznokcia. Po odparowaniu z płytki odtłuszczacza, stylistka przystępuje do odsłonięcia kanalików paznokcia za pomocą specjalnej polerki, zawierającej odpowiednią, bezpieczną gradację dla płytki paznokcia. Odsłonięcie kanalików paznokcia umożliwia wchłonięcie nakładanej w kolejnym etapie pasty.

Nakładana pasta jest mieszanką wysoce skoncentrowanych składników (w tym keratyna) i witamin (A+E). Aplikuje się ją na płytkę paznokcia plastikową szpatułką, a następnie przy pomocy polerki ze skóry jelenia energicznym ruchem wciera się ją w płytkę paznokcia. Podczas aplikowania tego produktu ważne jest, aby stylistka ruch wykonywała w jednym kierunku. Tak zaaplikowany produkt daje gwarancję skuteczności.

Po nałożeniu pasty nakłada się proszek, który jest mieszanką pyłku pszczelego, krzemionki oraz sproszkowanej masy perłowej. Proszek po pierwsze ma zapewnić wysoki połysk, ale także zabezpieczyć wcześniej wtartą pastę i umożliwić wniknięcie składników aktywnych w głąb płytki paznokcia.

Efekt błyszczenia paznokci po manicure japońskim powinien utrzymywać się około 2-3 tygodni. Dodatkowo należy także wiedzieć, że po tego rodzaju manicure nie należy nakładać żadnych stylizacji (lakier klasyczny, hybrydowy oraz żel), ponieważ żadne z wymienionych nie utrzyma się na płytce. Stylizacji kolorowych nie powinno wykonywać się przez około 7 dni. Po tym czasie można już bezpiecznie malować paznokcie.

Manicure japoński jest idealny jako odbudowa paznokcia, ale należy wiedzieć i pamiętać o tym, aby nie wykonywać go zbyt często, ponieważ zarówno polerowanie, jak i wcieranie pasty i pudru powoduje ścieranie wierzchniej warstwy paznokcia. Regularne i częste ścieranie może prowadzić do tego, że płytka stanie się cienka, co w efekcie przyniesie rezultat odwrotny do pożądanego.

śr. ocena 5 / głosów 2