Mity na temat starzenia się skóry


Pierwsze zmarszczki pojawiają się pomiędzy 25. a 30. rokiem życia. Najczęściej powstają wokół oczu, na czole, między nosem a ustami.

Powstawanie tych zmarszczek jest konsekwencją grymasów, które wykonujemy każdego dnia. Z badań naukowców wynika, że kurczymy mieście twarzy około 15 tys. razy! Dlatego też z każdym rokiem tych zmarszczek przybywa albo też stają się coraz głębsze i tym samym – bardziej widoczne. Na temat starzenia się skóry powstało wiele mitów. Postaramy się obalić największe z nich.

MIT: Skóra tłusta starzeje się tak samo jak sucha

Skóra sucha nie posiada ochrony lipidowej. Szybciej traci wilgoć, a co za tym idzie – szybciej podlega procesowi starzenia. Dlatego tak ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. Produkty przeznaczone do cery suchej – intensywnie nawilżają skórę, zapewniając jej odpowiednią barierę i ochronę przed wolnymi rodnikami. Nie oznacza to, że posiadaczki cery tłustej czy mieszanej nie powinny dbać o jej nawilżenie. Zdecydowanie powinny robić to w mniejszym stopniu.

MIT: Proces starzenia skór można zatrzymać

Niestety nie. Cudowne eliksiry na wieczną młodość istnieją tylko w baśniach. Co prawda można znacznie opóźnić ten proces, ale na pewno nie całkowicie go zatrzymać. Obecnie jest wiele sposobów, które mogą przyczynić się do jego opóźnienia. Wpływ na to ma tryb życia, pielęgnacja skóry czy nawet ćwiczenia mięśni twarzy.

MIT: Nie istnieją szybkie i nie inwazyjne sposoby na pozbycie się zmarszczek

Medycyna i kosmetologia postępuje tak szybko, że wymyślane są coraz to nowe metody. Obecnie poza kosmetykami, istnieją zabiegi medycyny estetycznej. Nie wymagają ingerencji chirurga, ale są bezpieczne, sprawdzone i wykonywane przez profesjonalistów. Co najważniejsze, dają naprawdę świetne, szybkie i długotrwałe efekty. Takim uniwersalnym rozwiązaniem jest np. termolifting Zaffiro. Urządzenie, wykorzystywane do wykonania zabiegu emituje światło podczerwone, które podgrzewa głębokie warstwy skóry i stymuluje produkcję kolagenu. W efekcie skóra jest zagęszczona i ujędrniona. Zabieg można stosować na różne partie ciała.

MIT: Tryb życia, jaki prowadzi i dieta, którą stosujesz nie ma wpływu na zmarszczki

Oczywiście pewne zachowania nie pozostają bez echa. Palenie papierosów, gwałtowne odchudzanie, niewłaściwa, niezdrowa dieta, picie alkoholu itp. jak najbardziej mają wpływ na organizm. Złe nawyki nie pozostają również obojętne, jeśli chodzi o proces starzenia. Alkohol na przykład odwadnia organizm, palenie papierosów sprawia, że skóra staje się matowa, ziemista, pozbawiona blasku. Również zbyt duża ilość cukrów w Twoje diecie może przyczyniać się do zaostrzania stanów zapalnych. Również intensywne opalanie na dłuższą metę jest zabójcze dla skóry. Promienie słoneczne czy także UV (te w solariach) uszkadzają komórki skóry i włókna kolagenowe, tym samym przyspieszając proces starzenia. Z wielu z tych spraw nie zdajemy sobie sprawy. Jednak w dłuższym czasie odciskają one niemałe piętno na naszej skórze.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką medycyny estetycznej Estetican, która oferuje termolifting Zaffiro: http://estetican.pl/termolifting-zaffiro. Zapraszamy do placówek Estetican na terenie Warszawy.

śr. ocena 5 / głosów 4