Masaż twarzy i jego wpływ na kondycję skóry


Niezwykle skuteczny w walce z pozbyciem się zmarszczek i uzyskaniem jędrnej skóry jest masaż twarzy. Wpływa niebywale pozytywnie i zdrowotnie na jej kondycję. Wygładza zmarszczki,podnosi policzki, spłyca bruzdy nosowo- wargowe, napina drugi podbródek, skóra jest jędrna, gładka i zaróżowiona.
Po jego systematycznym stosowaniu wszelkie zabiegi medycyny estetycznej zostają znacząco odsunięte w czasie, a nawet może się okazać, że nie będą już potrzebne. Dlatego też warto wiedzieć, jakiemu rodzajowi masażu się poddać. Zaufaj profesjonalistom i pozwól wybrać dla siebie najlepszy!

Rodzaj masażu dostosowujemy do potrzeb skóry. Masaż relaksujący może być doskonałym rozwiązaniem po stresującym dniu, kiedy masz zmęczoną i szarą skórę i czujesz, że potrzebujesz odpoczynku. Z kolei masaż ujędrniający poprawi owal i koloryt twarzy oraz spłyci zmarszczki. Ten rodzaj masażu proponujemy przed ważnym wyjściem lub publicznym wystąpieniem. Aby masaż twarzy był jeszcze  bardziej skuteczny, do jego wykonania  używamy intensywnych kosmetyków, które wzmacniają jego efekt.

 Masaż twarzy – zasady

Jak mówią specjalistki kosmetologii z salonu Piękność Dnia:

Możemy pokusić się o wykonanie odżywczego masażu samodzielnie w domu. Przed jego rozpoczęciem dokładnie należy umyć ręce oraz dokładnie oczyścić skórę twarzy z makijażu. Następnie nałożyć odżywczy krem lub olejek i zacząć masaż. Należy pamiętać, że kierunek, w jakim wykonujemy masaż, jest bardzo ważny.

Zacznij  od szyi, mówimy klientom naszego salonu, że twarz zaczyna się od szyi, rozpocznij ruch masażu od nasady obojczyków ku górze do żuchwy, obiema rękami obejmuj i masuj  całą szyję ruchem naprzemiennym, od jednego boku szyi do drugiego.  Następnie wykonaj masaż wzdłuż linii żuchwy od środka brody do płatków uszu, od  kąta ust  na zewnątrz do ucha, od skrzydełek nosa przez  policzki do szczytu uszu, delikatnie uciskając skórę.Skórę wokół oczu od zewnętrznego kąta do wewnętrznego,  masuj delikatnie pod brwiami unosząc lekko górna powiekę, czoło zacznij od  nasady nosa ku górze czoła i przesuwaj dłonie na boki. Dzięki masażowi poprawisz wchłanianie witamin i składników odżywczych zawartych w kremach.  A taki codzienny automasaż doskonale opóźnia proces starzenia skóry i doskonale przywraca jej witalność.

Oprócz dłoni, do masażu możemy użyj wałka jadeitowego, kwarcowego lub rolek. Jeszcze bardziej zintensyfikujesz efekty masażu. Zasady masażu  wałkiem czy rolką są takie same, jak w przypadku masażu dłońmi – masujemy od środka twarzy na zewnątrz unosząc lekko skórę. Aby szybko zauważyć efekty, masaż  wykonuj codziennie przez około 10-15 minut. Lepsza cyrkulacja krwi sprawia, że skóra jest elastyczna i sprężysta. W dodatku masażem twarzy redukujesz zmarszczki mimiczne w okolicach ust, czoła oraz oczu oraz zapobiegasz powstawaniu nowych zmarszczek.

Specjalistyczny masaż

Możemy wyróżnić kilka rodzajów specjalistycznych masaży twarzy. Zalicza się do nich między innymi:

  • masaż relaksujący,
  • masaż pobudzająco-stymulujący,
  • drenaż limfatyczny,
  • masaż ujędrniająco-limfatyczny.

Profesjonalny masaż twarzy głębiej, efektywniej i długotrwale pobudza Twoją skórę, dlatego też korzystaj z usług gabinetu kosmetycznego. Odpowiednie i specjalistyczne kosmetyki oraz profesjonalna wiedza kosmetologów sprawią, że Twoja skóra jest jędrna, napięta i gładka. Pełna blasku i silnie odżywiona. Wyraźnie spłycone zmarszczki i poprawiony owal twarzy zwiększa jeszcze bardziej Twoje dobre samopoczucie. 

śr. ocena 5 / głosów 6