Masaż świecą. Najnowszy trend w spa


Wbrew pozorom, masaż świecą nie jest zabiegiem nowym. Ta metoda znana jest od stuleci na Wschodzie, ale u nas pojawiła się całkiem niedawno. Jednak odkąd zagościła w gabinetach  kosmetycznych, systematycznie poszerza się grono jej wielbicieli. Wszystko dlatego, że masaż świecą to doskonały sposób na relaks, ale też świetna pielęgnacja ciała.

masaz-swieca

Na czym polega zabieg?

Masaż świecą łączy w sobie trzy bardzo ważne elementy: wosk, który bardzo dobrze wpływa na skórę nawilżając ją i zmiękczając, zapach świecy, czyli aromaterapię oraz samą czynność masowania, która z kolei relaksuje i pobudza krążenie.

Każdy masaż świecą rozpoczyna się od wyboru zapachu przez klienta. A wybór aromatów jest bardzo duży. Gdy świeca jest już wybrana, zostaje zapalona. Kwadrans później, gdy świeca rozpuści się i przyjmie konsystencję oleju, zostaje zaaplikowana na ciało. Olejek rozprowadzany jest na skórze za pomocą różnych technik masażu.

Jaka świeca?

Należy pamiętać, że do tego zabiegu nie używa się zwykłych świec, których wosk po rozpuszczeniu przykleja się do skóry i boleśnie ją parzy. Świece do masażu, które możemy kupić w sklepach z kosmetykami SPA , np. w ForSpa, mogą mieć różny skład. Niektóre z nich zwierają olej kokosowy, inne masło shea, a jeszcze inne naturalny wosk. Użycie danego składnika warunkuje właściwości świecy po rozpuszczeniu. Ważne jest jednak to, że każda ze świec do masażu topi się w niskiej temperaturze, dzięki czemu olej nie jest gorący i nie powoduje poparzeń, a jedynie przyjemnie ogrzewa skórę.

Dla kogo zabieg?

Masaż świecą zaleca się szczególnie osobom czującym zmęczenie, żyjącym w ciągłym stresie, nieustannie podenerwowanym i tym, które chciałyby poprawić swoje samopoczucie, zrelaksować się. Pamiętajmy też, że jest to zabieg pomagający w walce z cellulitem oraz rozstępami. Warto zafundować sobie taki masaż również wtedy, gdy nasza skóra jest przesuszona.

To, jak często będziemy korzystać z masażu świecą zależy od naszych osobistych preferencji i potrzeb. Najlepiej skonsultować się w tej kwestii z kosmetologiem lub dermatologiem.

śr. ocena 4.1 / głosów 11