Kosmetyki do stóp dla osób aktywnych


Współcześnie pielęgnacja stóp jest już niemal takim samym wymogiem, jak pielęgnacja twarzy. Długo traktowane po macoszemu stopy są obecnie coraz bardziej zadbane. Powstają kremy, żele, spreje, plastry, płyny i inne specyfiki, które mają pomóc nam zachować piękno i zdrowie stóp. Szczególnie dużą wagę powinny przyłożyć do nich osoby, które żyją aktywnie – np. uprawiają regularnie sport lub pieszą turystykę.

kosmetyki-do-stop

Stopy kochają sport!

Sport jest dla naszych stóp – jak zresztą dla całego ciała – prawdziwie zbawienny. Nogi pozbawione ruchu stają się opuchnięte i ospałe. Krążąca leniwie krew zaczyna tworzyć niebezpieczne zakrzepy. Nogi, które nie biegają, stają się podatne na choroby i słabe. Dlatego wieczorami puchną i stają się ciężkie. Z kolei stopy osób, które chętnie się ruszają – najlepszy dla naszych nóg jest zwykły spacer – są zdrowe, odpowiednio ukrwione, nie puchną i nie stają się ociężałe.

Choć aktywność ma wiele plusów, posiada też aspekty mniej przyjemne… Ruch to pot, a pot to przykry zapach. Na szczęście współcześnie bardzo łatwo zniwelować te skądinąd zdrowe skutki uprawiania sportu.

Pielęgnacja stóp dla aktywnych

Firmy produkujące preparaty do stóp wiedzą o szczególnych potrzebach osób żyjących aktywnie. Stąd całe linie środków przeznaczonych właśnie dla nich. Przykładem może być seria preparatów do stóp Acerin. Osoby uprawiające sport często robią to w butach, które choć wygodne i praktyczne, nie zawsze są przyjazne naszym stopom. Wykonane ze sztucznych materiałów, nie przepuszczają tyle powietrza, ile powinny. Jeżeli trenujesz w takim właśnie obuwiu, dla ciebie jest Acerin Sport Active 2 w 1. Jest to dezodorant do stóp na bazie olejku z drzewa herbacianego. Składnik ten ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Zapobiega rozwojowi bakterii powodujących nieprzyjemny zapach, a także może być elementem profilaktyki grzybicy. To szczególnie istotne, gdy korzystasz ze wspólnego prysznica np. na basenie lub siłowni. Warto rozpocząć i zakończyć trening szybkim i prostym gestem spryskania stóp.

Jeżeli nie lubisz stosować preparatów do stóp lub przeciwnie – uważasz, że to za mało – dla ciebie jest dezodorant do obuwia. Podobnie jak sprej do stóp, zabezpiecza on przed bakteriami i grzybami oraz nie dopuszcza do powstawania nieprzyjemnego zapachu.

Aktywność to pierwsza najlepsza rzecz, jaką możemy dać swoim stopom. Druga – to odpowiednia pielęgnacja. Dbając o nie kompleksowo, dbasz jednocześnie o własny komfort.

śr. ocena 5 / głosów 4