Jakie korzyści przynosi maseczka algowa?


Zastosowanie alg w kosmetyce jest szerokie. Ich dobroczynne działanie sprawia, że skóra staje się nawilżona, promienna, rozjaśniona, wyraźnie młodsza i wygląda na wypoczętą. Podaruj swojej skórze terapeutyczny seans z maseczką algową. Nałóż ją na twarz, przymknij oczy i przywołaj w myślach szum oceanu. Gdy otworzysz oczy, Twoja skóra będzie piękniejsza niż kiedykolwiek!

Algi – skarbnica drogocennych składników dla Twojej skóry

O tym, że algi mają dobroczynny wpływ na kondycję, a tym samym na wygląd skóry, wiadomo od dawna. Z tego powodu są one składnikiem wielu kosmetyków. Czy jednak wiesz dokładnie, jak działają wyciągi z tych wodnych roślin?

Algi, czyli glony, zawierają mnóstwo składników mineralnych – mówi ekspert z firmy PiekneCialo.com.To jednak nie jest nic wyjątkowego. Skuteczność działania alg wynika z form, w jakich te składniki są w nich obecne. Są to łatwo przyswajalne biokompleksy, które przenikają przez warstwę lipidową skóry. Ich budowa cząsteczkowa przypomina cytoplazmę obecną z naszych komórkach, co ułatwia wchłanianie.

Z alg wytwarza się składniki przyjmujące różne postaci. Ekstrakty, mączki czy zupełnie wyizolowane czyste substancje aktywne umieszczane są w kremach, żelach i preparatach do okładów. Przykładem specyfiku na bazie alg jest maseczka. Jakie daje efekty?

Co da mojej skórze maseczka algowa?

Algi wykorzystuje się w leczeniu trądziku i redukcji cellulitu. Nawilżają, ujędrniają i regulują pracę gruczołów łojowych, a także koją podrażnienia. Jakie właściwości ma algowa maseczka na twarz Forever Marine Mask?

Jest to kosmetyk na bazie alg i aloesu, wzbogacony o: miód, rozmaryn, ogórek, a do tego pełen witamin. Jej najważniejsze zadania to: oczyszczanie, rozjaśnianie i rewitalizacja. Preparat wywiązuje się z nich znakomicie!

Maskę nakłada się na twarz na 20 minut. W tym czasie dostarczasz swojej skórze substancji nawilżających, które są łatwo przyswajalne – przekonasz się o tym bardzo szybko! Przywrócenie równowagi wodno-lipidowej skórze to podstawa pielęgnacji. Uzyskasz ten efekt, bo maska algowa nie tylko nawilża, ale też reguluje wydzielanie sebum. Zwęża szerokie pory, dzięki czemu skóra zyskuje bardziej jednolite kolor i fakturę. Dostrzegalne jest wyraźne rozjaśnienie, szczególnie w okolicy oczu, dlatego po preparat powinny sięgnąć szczególnie osoby z widocznymi sińcami, a także te, których skóra jest zmęczona i przeciążona. Algi mają właściwości oczyszczające – ułatwiają usuwanie toksyn, które odpowiadają za szarość i „zmęczenie” skóry.

śr. ocena 5 / głosów 4