Korzyści płynące z masażu klasycznego


Masaż klasyczny to jeden z najpopularniejszych zabiegów, który działa nie tylko na nasze ciało, ale także na umysł. Kto raz spróbuje i odda się w ręce specjalisty, ten będzie chciał wracać do zabiegów masażu przy każdej wolnej chwili. Korzyści, które płyną z masażu, są ogólnie znane, jednak w naszym artykule chcielibyśmy opisać je dokładniej. Co takiego magicznego jest w masażu klasycznym?

masaz-klasyczny

Korzyści dla ciała

Profesjonalny terapeuta przed przystąpieniem do zabiegu zada nam kilka pytań, by dowiedzieć się, w jaki sposób może nam pomóc. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług masażysty, by pozbyć się dokuczliwych dolegliwości bólowych, rozluźnić mięśnie bądź po prostu się zrelaksować. Gdy powodem wizyty w specjalistycznym salonie są dolegliwości zdrowotne, takie jak bóle pleców, karku, lędźwi, to właśnie na tych partiach ciała skupi się terapeuta. Dobiera on indywidualnie intensywność masażu, tak by sprawiał nam przyjemność i działał skutecznie. Masaż relaksacyjny rozluźnia mięśnie. Wbrew pozorom, często to osoby wykonujące pracę siedzącą, na przykład przy biurku, bardziej uskarżają się na dolegliwości związane z napiętymi mięśniami niż osoby pracujące fizycznie, które mają na co dzień sporo ruchu i są aktywne – dowiadujemy się od specjalistki z Przychodni Specjalistycznej High-Med z Warszawy, która ma w swojej ofercie między innymi masaż klasyczny czy coraz popularniejszy masaż kamieniami. Zabiegi tego rodzaju poprawiają także elastyczność tkanki łącznej oraz dzięki specjalnym technikom masażu, poprawiają naszą przemianę materii. W dzisiejszych czasach, gdy żyjemy szybko i intensywnie, to bardzo ważne, by wspomagać organizm od wewnątrz i od zewnątrz.

Korzyści dla umysłu

Masaż pozwala nam się rozluźnić, zrelaksować i wypocząć. Bardzo ważne jest, by w czasie jego wykonywania postarać się wyciszyć i poddać się przyjemności płynącej z zabiegu. Wizyta w gabinecie powinna być nie tylko chwilą dla naszego ciała, ale i umysłu. Uczucie bólu czy długotrwałe napięcie, wpływa to negatywnie na zdolność do koncentracji i pracy w skupieniu. Trudno nam wtedy czerpać przyjemność z codzienności, nawet jeżeli przebywamy na wymarzonym urlopie w pięknym zakątku świata. Masaż to rozrywka znacznie bardziej pożyteczna dla naszego umysłu niż weekendowy wypad do kina czy klubu, dlatego warto od czasu do czasu z niej skorzystać. Po wizycie w profesjonalnym salonie poczujemy się mniej spięci, zregenerowani i gotowi na kolejne wyzwania.

śr. ocena 5 / głosów 2