Keratynowe prostowanie włosów. Wszystko, co należy wiedzieć o zabiegu


Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który rozkochał kobiety na całym świecie. Jeśli ty również masz puszące się, niesforne loki, których w żaden sposób nie możesz opanować, skorzystaj z profesjonalnych preparatów i ujarzmij swoją fryzurę. Twoje włosy mogą być gładkie, piękne i odżywione. Kto może przeprowadzić zabieg, na czym polega i jak długo utrzymują się jego efekty? Zaraz wszystkiego się dowiesz!

kreatynowe-prostowanie-wlosow

Kto może zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów?

Jeśli zastanawiasz się, czy ty również możesz zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów, sprawdź, kto może przeprowadzić zabieg. Z brazylijskiego prostowania i wygładzania loków mogą skorzystać panie:

  • mające naturalne, farbowane i rozjaśniane włosy. Koloryzację można przeprowadzić dwa tygodnie przed lub dwa tygodnie po,
  • mające włosy cienkie i grube, kręcone i falowane, puszące się i po prostu – zniszczone.

Jeżeli twoje włosy są bardzo osłabione, kruche i łamliwe, zaleca się dłuższą przerwę i kurację odbudowującą, która pozwoli skorzystać z keratynowego prostowania. Z zabiegiem będą musiały poczekać również panie w ciąży lub karmiące piersią. Co ważne – można go przeprowadzić samodzielnie! Potrzebujesz tylko pomocy przyjaciółki, która będzie obsługiwać nagrzaną do 215-2300 Celsjusza prostownicę.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów polega na „wprasowaniu” preparatu keratynowego w pasma. Rozgrzana prostownica otwiera łuski włosów, dzięki temu keratynowy budulec może wniknąć w ich strukturę i szczelnie do niej przylgnąć. Dokładnie wypełnia ubytki, sprawiając, że włosy stają się odżywione i pełne blasku. Następnie łuski zamykają się, a struktura włosa staje się fantastycznie zrekonstruowana. Preparat należy trzymać na włosach około 30 minut. Ostatnim etapem jest suszenie kosmyków nawiewem o średniej temperaturze, aż całkowicie wyschną.

Jakie są efekty keratynowego prostowania włosów?

Dlaczego warto przeprowadzić zabieg keratynowego prostowania włosów? Chociaż w tym przypadku nie trzeba nikogo przekonywać, o zaletach brazylijskiego prostowania opowie nasz ekspert ze Sklepu internetowego Seol-cosmetics.pl:

Zabieg z użyciem keratyny brazylijskiej do włosów jest najlepszym rozwiązaniem dla puszących się, trudnych do ujarzmienia loków. Jego efekt utrzymuje się od 2 do 4 miesięcy, a panie każdego dnia mogą cieszyć się gładkimi, lśniącymi włosami. To doskonała alternatywa dla prostowania chemicznego, które niszczy włosy i jest bardzo inwazyjnym zabiegiem. Keratynowe prostowanie włosów sprawia, że fryzura jest odporna na puszenie, nawet w wilgotnym środowisku. Włosy można umyć już tego samego dnia, nie martwiąc się o utratę rewelacyjnego rezultatu. Polecam każdej pani, która ma dosyć problemów ze swoją fryzurą.

śr. ocena 5 / głosów 5