Kąpiele solankowe – w czym tkwi ich tajemnica?


Kąpiele solankowe od dziesiątek lat cieszą się ogromną popularnością. Ale wiemy o nich jedynie tyle, że są bardzo zdrowe i poprawiają funkcjonowanie naszego organizmu. Co zatem warto o nich wiedzieć i w czym tkwi sekret ich skuteczności?

kapiele-pielegnacyjne

Kąpiele solankowe dla urody

Woda solankowa jest bogata w wiele cennych dla naszego organizmu minerałów oraz związki czynne, które generalnie doskonale wpływają na cały organizm i jego funkcjonowanie. Już samo przebywanie w wodzie tak bogatej w minerały pozwala lepiej zadbać o skórę i stan zdrowia. A wszystko dzięki temu, że w składzie wody solankowej znajdziemy takie minerały, jak krzem, wapń, fluor, magnez oraz inne substancje czynne, jak chociażby jodki, bromki oraz kwas metaborowy.

Taki skład wody solankowej wywiera znakomity wpływ na skórę, która staje się oczyszczona, lepiej nawilżona oraz zregenerowana; staje się także bardziej miękka oraz przyjemniejsza w dotyku. Takiego efektu nie zapewnią nam nawet najlepsze kremy i balsamy! Co szczególnie istotne dla kobiet, kąpiele solankowe to także potężna i niezwykle skuteczna broń w walce z cellulitem. Woda solankowa wspomaga bowiem oczyszczanie naszego organizmu z toksyn oraz nagromadzonych w nim substancji metabolicznych, co pozwala na znaczną redukcję tzw. pomarańczowej skórki.

Woda solankowa doskonale nadaje się zarówno do moczenia całego ciała, jak i poszczególnych jego części.

Kąpiele solankowe dla zdrowia

Kąpiele solankowe wpływają pozytywnie nie tylko na stan oraz wygląd naszej skóry – ale to także, a nawet przede wszystkim – świetny sposób na poprawę naszego zdrowia oraz stanu organów wewnętrznych. Kąpiele w wodzie solankowej są pomocne w leczeniu takich schorzeń, jak choroby reumatoidalne, zwyrodnienie stawów, choroby ortopedyczne, schorzenia związane z zaburzeniami krążenia oraz wielu chorób natury dermatologicznej, m.in. trądziku, łojotokowego zapalenia skóry i łuszczycy.

Kąpiele solankowe pomagają także w szybszym gojeniu trudnych ran oraz wywierają pozytywny wpływ na nasze mięśnie. Dzięki nim można przyspieszyć detoksykację organizmu, którego oczyszczenie wpływa na kondycję wszystkich organów i narządów, a w ślad za tym poprawia zdrowie oraz samopoczucie.

Kąpiele solankowe możemy wykonywać zarówno poprzez zanurzenie całego ciała w wodzie, np. w basenie, takim jak ten dostępny w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój i pozostanie w niej przez określony czas, lub zanurzając w wodzie solankowej jedynie wybrane partie ciała.

Warto również pamiętać o tym, że oprócz pozytywnego wpływu wód solankowych na zdrowie oraz urodę, takie kąpiele wykazują także działanie odprężające oraz relaksujące, co w dzisiejszym świecie jest wyjątkowo pożądane.

śr. ocena 5 / głosów 6