Jak skutecznie oczyścić skórę twarzy?


Dbanie o skórę twarzy to sprawa dosyć indywidualna, dlatego że każda cera jest inna i wymaga odpowiednio dobranego traktowania. Warto jednak znać dostępne opcje, aby móc wybrać najlepszą z nich. Mówiąc o oczyszczaniu skóry twarzy, można mieć na myśli zarówno codzienną pielęgnację, jak i profesjonalne zabiegi w salonach. Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na ich temat.

Peeling kawitacyjny

Dbanie o cerę w domu

Podstawą utrzymania skóry twarzy w dobrym stanie są zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzane każdego dnia. Bardzo ważnym etapem jest demakijaż – położenie się spać bez usunięcia kosmetyków do makijażu może skutkować złym wyglądem cery rano. Następne w oczyszczaniu skóry twarzy jest umycie jej z użyciem delikatnego kosmetyku. Później nakłada się tonik, a na końcu można zaaplikować krem. Od czasu do czasu do pielęgnacji warto dodać peeling czy maseczkę, tak aby odżywić i wygładzić skórę twarzy. Pozytywny wpływ można zauważyć również po użyciu serów, olejków czy po wykonaniu masażu. Na piękną cerę wpływa też prawidłowa dieta, dlatego niewątpliwie warto zdrowo się odżywiać i pić dużo wody.

Oczyszczanie skóry w salonie

Poza codzienną pielęgnacją możliwe jest wykonywanie zabiegów oczyszczających skórę twarzy w salonach kosmetycznych. Jedną z popularnych metod jest manualne usuwanie zanieczyszczeń takich jak na przykład zaskórniki. Innym sposobem są różnego rodzaju peelingi, na przykład chemiczne, które polegają na zaaplikowaniu odpowiedniego kwasu (między innymi salicylowego, migdałowego czy glikolowego).

Peeling kawitacyjny wykorzystuje z kolei działanie fal ultradźwiękowych, a jego skutkiem jest usunięcie ze skóry zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum – wyjaśnia pracownik firmy Jach&Kubsz.

Kolejną metodą wybieraną w salonach kosmetycznych jest mikrodermabrazja diamentowa. Nazywa się ją mikropeelingiem kontrolowanym i opiera się ona na delikatnym ścieraniu warstw naskórka. Innym sposobem na oczyszczenie skóry twarzy jest hydrabrazja, a polega ona na złuszczaniu naskórka za pomocą wody.

Którą metodę wybrać? Wiele zależy od typu skóry oraz od rodzaju problemów, z którymi boryka się dana osoba. Niektóre sposoby są przeznaczone dla cery mieszanej, inne do tłustej czy trądzikowej, jeszcze inne są uniwersalne. Grubsza skóra wymaga zastosowania silniejszych kosmetyków, z kolei z wrażliwą trzeba obchodzić się delikatnie.

Podstawą wyboru metody jest konsultacja z dermatologiem lub kosmetyczką, czyli ze specjalistami, którzy dobrze wiedzą, jak dbać o skórę twarzy i będą w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie. Wtedy wystarczy znaleźć salon cieszący się dobrymi opiniami i oferujący zabieg, który Cię interesuje.

śr. ocena 0 / głosów 0