Jak poprawić stan paznokci?


Coraz popularniejszy staje się manicure hybrydowy. Od jakiegoś czasu zauważalny jest znaczny wzrost liczby klientek salonów kosmetycznych, które rezygnują z manicure wykonanego klasycznym lakierem do paznokci na rzecz na rzecz trwalszej i modnej w ostatnim czasie hybrydy.

Paznokcie hybrydowe mimo wielu zalet i wygody wynikającej z ich noszenia mają kilka wad o których również należy pamiętać. Przede wszystkim, lakiery hybrydowe utwardzane są przy użyciu lampy, której częste używanie nie jest wskazane. Może bowiem prowadzić do szybszego starzenia się skóry. Ponadto częste i zbyt długie stosowanie lakierów hybrydowych może powodować przesuszanie płytki paznokcia i ich rozdwajanie się paznokci.

Warto więc pamiętać o odpowiedniej regeneracji i właściwym odżywianiu paznokci pomiędzy jednym, a drugim nałożeniu hybrydy.

Jak zadbać o właściwe odżywienie paznokci po hybrydzie?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do odżywienia i regeneracji paznokci. Jak więc wybrać tą najlepszą? Czym powinna wyróżniać się odżywka po hybrydzie?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że paznokcie po hybrydzie są osłabione. Często bywają też łamliwe, cienkie i rozdwajające się. Ważne więc, aby produkt mający pomóc naszym paznokciom dodatkowo ich nie obciążał. Już od jakiegoś czasu, na rynku pośród odżywek do paznokci znajdziemy takie, które nie zawierają formaldehydu i toluenu. Dostępne są np. w ofercie marki Golden Rose. Jest to bardzo istotne, ponieważ formaldehyd jest substancją szkodliwą, dzięki której produkty z jego zawartością w składzie przynoszą zauważalny efekt, w postaci szybkiego wzrostu i wzmocnienia paznokci, ale jak się okazuje jest to tylko chwilowe działanie. Formaldehyd po dłuższym stosowaniu pomału traci swoje „cudowne” właściwości czego efektem jest coraz słabsza kondycja paznokci. Jednymi z najczęściej występujących objawów po zastosowaniu preparatu z formaldehydem jest rozdwajanie i łamanie się paznokci oraz pojawienie się żółtych plam na płytce. Niestety ciężko jest później przywrócić paznokciom zdrowy wygląd.

Warto więc, sięgając po preparaty do odżywienia i wzmocnienia paznokci zwrócić szczególną uwagę na ich skład.

Sama odżywka po hybrydzie to jednak nie wszystko. Istotną kwestią jest również stosowanie przerw w regularnym nakładaniu hybrydy. Pozwoli to paznokciom nieco odpocząć od ciężkiej substancji i dać im szansę na szybszą regenerację.

Oprócz zastosowania klasycznych odżywek polecamy także wcieranie w płytkę paznokcia olejków, które dzięki zawartości wyciągów z ziół i połączeniu wielu różnych olejków wpłyną korzystnie na nasze paznokcie i zapewniają regenerację paznokci i skórek.

śr. ocena 5 / głosów 6