Etapy wykonania zabiegu manicure’u


Manicure to zabieg kosmetyczny przeznaczony zarówno dla kobiecych, jak i męskich dłoni oraz paznokci. Im częściej wykonywany, tym lepiej. W końcu zadbane i eleganckie dłonie są wizytówką każdego, kto dba o swój wizerunek. Manicure pozwala m.in. odżywić i nawilżyć skórę, zmniejszyć łamliwość paznokci, a także wymodelować w dowolny sposób płytę paznokciową. Jak wygląda zabieg manicure’u krok po kroku?

manicure-idealny

Pielęgnacja dłoni i zabieg manicure’u – przygotowanie

Aby przystąpić do pielęgnacji dłoni, jaką jest manicure, należy się najpierw przygotować. U kobiet na tym etapie zmywany jest stary lakier. Następnie – zarówno kobiety, jak i mężczyźni – moczą dłonie w specjalnie przygotowanej kąpieli. Najczęściej jest to mydlana woda z dodatkiem soku z cytryny, która nie tylko odżywia skórę, lecz także rozjaśnia ją. Często również dodawane są do niej różnego rodzaju olejki, które wpływają pozytywnie na skórę i zapewniają także dodatkowe zapachowe doznania. Następnym krokiem jest wysuszenie dłoni i przygotowanie się do pielęgnacji skórek przypaznokciowych.

Jak wykonać manicure? – usuwanie skórek

Zmiękczone podczas kąpieli skórki z łatwością można usunąć. Ten etap związany jest z nałożeniem na skórki remoovera, który jeszcze bardziej je rozmiękczy. Po kilku minutach, gdy skórki są już bardzo miękkie, można delikatnie odsunąć je patyczkiem. – Warto podkreślić, że manicure kobiecy i męski różni się między sobą tylko nieznacznie. Właśnie podczas usuwania skórek mogą zajść pewne zmiany, gdyż skóra mężczyzn jest twardsza niż kobieca, co może wymusić zastosowanie innych przyrządów do usuwania skórek – podkreśla specjalistka z gabinetu kosmetycznego Tutti Beauty w Gliwicach.

Pielęgnacja dłoni – pilniczek w ruch

Kolejnym etapem manicure’u jest opiłowanie paznokci. Dotyczy to zarówno manicure’u męskiego, jak i damskiego. Ten etap jest najbardziej czasochłonny – nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom może wymagać długotrwałej pracy. Warto pamiętać, że podczas tej czynności w profesjonalnym gabinecie specjalistka będzie opiłowywała płytkę paznokciową zawsze w jedną stronę, gdyż tylko wtedy ma się pewność, że paznokcie nie będą się rozdwajać. Oprócz nadawania kształtu pilnikiem, używa się również polerek, które z kolei nadają płytce blasku.

Ostatni etap manicure’u

Podczas manicure’u męskiego ostatnim etapem jest nawilżenie skóry dłoni i paznokci poprzez nałożenie oliwki lub kremu. Z kolei w manicurze kobiecym możliwe jest jeszcze pomalowanie paznokci. Przed właściwym kolorem nakładana jest baza, która stanowi trwały podkład pod kolorowy lakier. Po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru, nakładana jest druga, a na zakończenie malowania paznokci – utrwalacz, który nie tylko nadaje połysk, ale i przedłuża trwałość manicure’u. Na zakończenie, tak jak w męskim manicurze, skóra i paznokcie są nawilżane.

śr. ocena 5 / głosów 5