Dobre serum do twarzy. Co powinno zawierać?


Mając na uwadze intensywną pielęgnację skóry, warto sięgnąć po dobre serum do twarzy. W zależności od indywidualnych potrzeb, problemów skórnych oraz wieku można stosować serum o dopasowanym składzie i przeznaczeniu. Najlepszym wyborem będą naturalne kosmetyki, które są bezpieczne dla skóry, efektywnie redukują powstałe niedoskonałości, w tym zmarszczki oraz zapewniają ochronę skóry przeciwko przedwczesnemu starzeniu.

serum do twarzy

Kiedy zacząć stosować serum do twarzy?

Skóra twarzy narażona jest na działanie wielu niszczących ją czynników. Proces powstawania pierwszych zmarszczek rozpoczyna się stosunkowo wcześnie, bo już około 30. roku życia. W pielęgnacji różnego rodzaju cery, która wykazuje pierwsze objawy starzenia, najlepiej sprawdzi się odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb serum.

Intensywną pielęgnację skóry warto rozpocząć w momencie pojawienia się pierwszych zmarszczek mimicznych, które świadczą o zmniejszeniu elastyczności skóry i wskazują na stopniowe ograniczanie produkcji kolagenu, elastyny oraz naturalnie występującego w skórze kwasu hialuronowego. Stosowanie odpowiednio dobranego serum do twarzy skutecznie uzupełnia niedobory naturalnych substancji, które dbają o jędrność i młody wygląd skóry, a także pozwala intensywnie ją odżywić oraz zregenerować.

Jakie składniki powinno zawierać serum do twarzy?

Serum do twarzy powinno zawierać substancje o działaniu odżywczym, regenerującym i zwiększającym jędrność skóry. W przypadku zakupu serum pod oczy warto zwrócić uwagę na to, czy w jego składzie znajdują się związki o działaniu przeciwobrzękowym, przeciwzmarszczkowym oraz redukującym worki i cienie pod oczami – wyjaśnia ekspert z firmy COSMET-NATURE DYSTRYBUTOR PRODUKTÓW FIRMY ASEPTA.

Serum o działaniu przeciwzmarszczkowym i ujędrniającym powinno zawierać m.in. kolagen morski oraz naturalne peptydy, które m.in. powstrzymują procesy starzenia się skóry. Dzięki zawartości aktywnych składników naturalnego pochodzenia stosowanie serum pozwala zwiększyć jędrność i elastyczność skóry, przywrócić jej zdrowy koloryt oraz poprawić owal twarzy. Serum pod oczy, które ma za zadanie zredukować zmarszczki i tzw. kurze łapki, zadbać o delikatną skórę wokół oczu oraz usunąć niedoskonałości w postaci opuchlizny, cieni i worków pod oczami, musi zawierać składniki o działaniu usprawniającym krążenie, przeciwobrzękowym i regenerującym. Dobrym wyborem będzie serum zawierające wiążący wodę kwas hialuronowy, rutynę oraz naturalne wyciągi roślinne m.in. z arniki górskiej, miłorzębu japońskiego i mącznicy lekarskiej. Zakup dobrego serum do twarzy to inwestycja w promienny, młody wygląd i zdrowie skóry. Warto pamiętać, że serum powinno stosować się nie tylko na skórę twarzy, ale także szyi i dekoltu.

śr. ocena 5 / głosów 1