Dlaczego warto zdecydować się na zabieg wzmocnionej endermologii?


Coraz więcej profesjonalnych gabinetów kosmetycznych i salonów piękności proponuje swoim klientom innowacyjne zabiegi na ciało i twarz, których nazwy są bardzo skomplikowane. Czym np. jest wzmocniona endermologia? Dla kogo przeznaczony jest taki zabieg, jakie daje efekty i w jaki sposób przebiega? Tego wszystkiego dowiesz się z lektury niniejszego artykułu.

masaz-cellulit

Co to jest endermologia?

Endermologia to innymi słowy głęboki masaż podciśnieniowy, który służy poprawie kondycji skóry, w tym przede wszystkim skutecznej redukcji niechcianych złogów tłuszczowych – wyjaśnia specjalistka z firmy PROFI-MED.

Podczas zabiegu endermologii pacjent poddawany jest bardzo głębokiemu masażowi podciśnieniowemu, który oddziałuje na tkankę łączną. Tak intensywne oddziaływanie na tkanki umożliwia skuteczną redukcję cellulitu, a nawet modelowanie sylwetki – masaż stymuluje odchudzanie poprzez pobudzenie metabolizmu najbardziej opornej tkanki tłuszczowej.

Ponieważ w trakcie zabiegu z wykorzystaniem profesjonalnego urządzenia oddziałujemy na tkanki z naprawdę olbrzymią siłą, możliwa jest stymulacja najgłębszych warstw tkanki podskórnej. Taki masaż pobudza metabolizm i prawidłowe odżywienie głębokich tkanek, dzięki czemu wreszcie możliwe jest skuteczne pozbywanie się zbędnego tłuszczu bez konieczności wykonania inwazyjnej liposukcji.

Dodatkowo, zabieg endermologii wpływa odżywczo na skórę, wywołując efekt jej wyraźnego odmłodzenia (poprzez pobudzenie produkcji naturalnego kolagenu) i oczyszczenia. Endermologia stosowana jest także jako zabieg terapeutyczny w leczeniu bólowych dolegliwości całego ciała.

Jeszcze lepsze rezultaty zapewnia udoskonalony zabieg wzmocnionej endermologii. W jego przebiegu na ciało oddziałują nie tylko rolki masujące oraz podciśnienie, ale także fale radiowe i laser biostymulujący. Zwiększone możliwości działania głowicy urządzenia pozwalają na uzyskanie dodatkowych efektów, w postaci jeszcze doskonalszego wygładzenia skóry, które uzyskujemy dzięki thermoliftingowi.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg endermologii?

Endermologia cieszy się największym zainteresowaniem wśród osób, które doświadczają trudności w walce ze zbędnymi centymetrami w obwodach i z cellulitem. Zabieg przynosi naprawdę spektakularne rezultaty w redukcji pomarańczowej skórki i modelowaniu sylwetki.

Pobudzając metabolizm, endermologia nie tylko przyspiesza spalanie lipidów, ale dodatkowo pomaga organizmowi usuwać toksyny i resztki przemiany materii. A zatem zabieg wzmocnionej endermologii doceniają przede wszystkim te panie i ci panowie, którym zależy na szybkich i trwałych efektach odchudzania oraz na ogólnej poprawie wyglądu.

Jak przebiega endermologia?

Zabieg przeprowadza się w specjalistycznych gabinetach z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń do wzmocnionej endermologii, takich jak np. Laser Shape. Masaż próżniowy wykonywany jest za pomocą komputerowo sterowanej głowicy urządzenia. Głowica taka zbudowana jest z 2 rolek i komory ssącej oraz dodatkowej fali radiowej i lasera biostymulującego 940nm.

Pod wpływem ciśnienia, pomiędzy ruchome rolki głowicy zasysany jest fałd skórny. Specjalista obsługujący urządzenie prowadzi głowicę po ciele pacjenta tak, by zabiegiem objąć wszystkie wskazane partie skóry. Intensywność masażu wykonywanego głowicą można oczywiście regulować, a dobrana moc uzależniona jest od indywidualnych wskazań u danej osoby i partii ciała objętej zabiegiem.

Wzmocniona endermologia – dlaczego warto?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, endermologia jest skuteczną alternatywą dla inwazyjnej liposukcji. Dla osób odchudzających się jest to rozwiązanie o tyle bardziej korzystne, że całkowicie bezpieczne i niewymagające długotrwałej rehabilitacji. Fachowo wykonany zabieg endermologii nie jest bolesny.

Jednak najważniejszym powodem do podjęcia decyzji o skorzystaniu z endermologii są oczywiście efekty. Obecnie zabieg ten jest najlepszym sposobem na uzyskanie jędrnej, gładkiej, wolnej od cellulitu skóry i kształtnej sylwetki.

śr. ocena 5 / głosów 5